Španělská média neztrácejí čas a při první příležitosti znovu kritizují Garetha Balea, který si měl s sebou do Tottenhamu přinést ‚kletbu‘.

Gareth Bale má za sebou druhý debut v barvách Tottenhamu, kam se z Realu Madrid vrátil po 7 letech na hostování. Do sobotního Londýnského derby Spurs s West Hamem zasáhl z lavičky v posledních 20 minutách, kdy ještě Mourinhův tým komfortně vedl 3-0.

V zápase ale minul velkou příležitost zajistit Kohoutům výhru a nakonec se celý tým Tottenhamu vzpamatovával z konečného výsledku 3-3. V 82. minutě se totiž o gól hostů postaral Balbuena, o pár minut později do vlastní brány poslal míč Davinson Sanchéz no a v nastaveném čase to završil Manuel Lanzini.

„Museli jsme si měsíc počkat, ale zdá se, že Baleova kletba s ním zůstává“, napsal španělský Diario AS.

„Tottenham byl na správné cestě, když dal Mourinho fanouškům potěšení a povolal Balea, který nastoupil za stavu 3-0. Úžasné. Góly West Hamu pak lítaly jeden za druhým…“, pokračuje zpráva.

Na Baleovo neštěstí reagovala i Marca. „Bale přišel v 72. minutě za stavu 3:0, za stavu 3:2 měl šanci na gól a zvýšit vedení na 4:2. Skončilo to ale výsledkem 3:3 … raději měl zůstat na lavičce“, zní nadpis videa.

Na rozdíl od španělského tisku nebyl Jose Mourinho ochotný přiřadit třígólový skluz vracejícímu se hrdinovi a jeho promarněné příležitosti za stavu 3:2.

„Nemysli si to, upřímně si to nemyslím,“ řekl.

„Rozhodnutí nepostavit ho na start bylo, myslím, dobré rozhodnutí. Rozhodnutí ukázat, že na něj v týmu nečeká přichystaná židle, na kterou se posadí sotva co přijde.

„Pro tým je to jasná zpráva, že každý musí o své místo bojovat.

„Gareth byl skupinou přijat velmi dobře. Všichni jej mají rádi a já věřím, že i jemu se tady líbí. Takže všechno je na dobré cestě.

„Je škoda, že 4. gól nevstřelil, zápas by to zabilo, ale to je fotbal“, dodal Portugalský trenér.