Doba čtení: < 1 minuta

Jurgen Klopp se nechal slyšet, že je během anglické fotbalové sezóny příliš mnoho zápasů a je třeba jejich počet omezit.

Liverpoolu hrozí, že vypadne z Carabo Cupu a to kvůli tomu, že jejich čtvrtfinálový zápas proti Aston Ville v rámci anglického poháru je naplánován na 16. prosince, nicméně na Klubovém MS v Kataru si zahrají jen 2 dny později – 18.12.

Klub na Anfieldu tak zahájil jednání s EFL a doufají, že se pro ně najde jiné datum, aby ze soutěže nemuseli odstoupit. Kdyby k tomu ale přeci jen došlo, jejich místo získá Arsenal, který porazili 5-4 na penalty.

Klopp ale na tiskové konferenci promluvil o příliš mnoho zápasech, kterým jeho tým čelí. “Je jasné, že je jich příliš. Každý v tomto oboru Vám to řekne a vy to víte moc dobře sami. 

“Premier League je fantastická soutěž, Carabao Cup také. Ve středu to bylo něco úžasného. Ale po velmi rušném prosinci náš čeká leden a hned dvě semifinále. 

“Lidé často říkají, že potřebujeme větší tým, ale fotbal není o velkém mužstvu. Nemůžete přeci mít 40ti členný tým a polovinu z nich poslat do ledna na dovolenu. Tak to prostě nefunguje.”

S tímto souhlasil i trenér Manchesteru City Pep Guardiola se slovy, že by mělo být ‘méně zápasů, méně soutěží a více prostoru pro rekonvalescenci’.

Sám přiznal, že musí upřednostňovat určité soutěže a například pro úterní zápas Carabao Cupu nechal odpočívat Ilkay Gundogana, Kevina De Bruyne a Davida Silvu.

 

Byli byste PRO méně soutěží nebo chcete počet zanechat?


Kolik soutěží?

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..