Klopp: Liverpool teď nepotřebuje masivní přestavbu. Top čtyřka by byla velkým úspěchem

Po zisku mistrovského titulu v loňské sezoně zažívá Liverpool velký výsledkový propad. Zatímco před rokem s velkým náskokem vévodil celé Premier League, dnes obývá až šestou příčku a na vedoucí Manchester City ztrácí propastných 19 punktů. Hlavní trenér mužstva Jürgen Klopp přesto neztrácí se svým mužstvem trpělivost. „Nehrajeme špatně, ale rozhodují výsledky. To musíme změnit,” ví.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Hodně se hovoří o tom, že Jürgen Klopp bude muset v létě s celým realizačním týmem vymyslet velkou obměnu kádru, vždyť hned dvanácti jeho členům je 28 či více let. Německý stratég ale jakékoliv pochyby o svém mančaftu rázně odmítá.

„Nemyslím si, že je čas na nějakou masivní přestavbu týmu. Alespoň ne v takovém významu, jak si to spojení představuji,” uvedl rodák ze Stuttgartu směrem k letnímu přestupovému oknu.

„Kádr, který byl určený pro tento ročník, vlastně ani nedostal šanci hrát pořádně pohromadě. Samozřejmě se na naše problémy budeme muset zaměřit a vyhodnotit si to všechno, ale očekávám jen minoritní úpravy.”

„Je potřeba reagovat na aktuální situaci, ale zároveň s tím i plánovat do budoucna. Nejsem si tudíž jistý, že se nám některé změny podaří už v létě, ale rozhodně se o ně pokusíme,” vyhlásil 53letý kouč Liverpoolu.

Ten je z posledních deseti ligových zápasů v tabulce formy čtvrtý nejhorší. Vyhrál v nich totiž pouze dvakrát, a tak se poskládal hned za Southampton, West Brom a Newcastle. K tomu vypadl ve čtvrtém kole obou anglických pohárů, tedy jak FA Cupu, tak Carabao Cupu. Daří se mu alespoň v Lize mistrů, kde v úvodním utkání osmifinále přehrál Lipsko 2:0.

Reds se také vypořádávají s množstvím zranění. To poslední postihlo kapitána týmu Jordana Hendersona, jenž se zotavuje po operaci a chybět bude jeden až dva a půl měsíce.

Jürgen Klopp se před dalším kolem Premier League, v němž v neděli čeká jeho svěřence výjezd do Sheffieldu, vyjádřil, že s ohledem na četná zranění by bylo umístění v top čtyřce Premier League a tím i zajištění účasti v příštím ročníku Ligy mistrů velkým úspěchem.

„Všechno je to o výsledcích. Tabulka nelže. Nikdy. Tak to je taky v pořádku. Víme, že nehrajeme špatně, ale bohužel nám scházejí výsledky. To je to, co nyní musíme změnit. Snažíme se ze všech sil, ale je to těžké, když jakmile vyřešíte jeden problém, objeví se vzápětí nový. Očividně jsme ve fázi sezony, kdy zkrátka ne všechno běží perfektně.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..