Klopp nezastavuje: Všechny roztržky z posledních dní včetně dneška

1
Doba čtení: 3 minut(-y)

Liverpool v sobotu odpoledne uhrál remízu s Brightonem 1-1, pořádné drama se ale strhlo i během po-zápasového rozhovoru mezi trenérem Jürgen Kloppem a reportérem BT Sports.

Ze začátku zápasu se zdálo, že i když ne v úplné top formě, Reds si z utkání odnesou potřebné tři body. Především pak po neproměněné penaltě Neala Maupaye, který o pár minut později ze hřiště odešel kvůli problému s hamstringem. Jeho odpoledne snad už hůře dopadnout nemohlo.

Červené nejprve poslal do vedení Mohamed Salah. Nicméně nakonec se ukázalo, že se jedná o malý, ale i přesto offsajd a gól tak nebyl uznán.

V 60. minutě to ale vzal do ruky fantastický Diogo Jota, kterému asistoval Salah, a Červení vedli 1-0. Ale právě značně frustrovaný Egypťan byl po chvíli vystřídán Sadio Maném.

Senegalský reprezentant do zápasu vstoupil v 64. minutě hry a o necelých dvacet minut později se mu podařilo dostat míč hlavičkou do brány oponenta, příznivci Reds ale prožili nevítané déjá vu, jelikož gól nebyl kvůli offsajdu znovu uznán.

Drama však pokračovalo v nastaveném čase, kdy Andy Robertson v pokutovém území kopl do nohy Danny Welbecka a s pomocí VARu rozhodčí Stuart Attwell přisoudil penaltu domácím. Té se ujal Gross, který ji v 90+3. minutě i proměnil.

Je jasné, že právě toto rozhodnutí bude v následujících dnech intenzivně probíráno, na výsledku 1-1 to však už nic nezmění.

Frustrovaný Klopp po zápase v rozhovoru s BT Sport řekl: “Už jsme si na podpaží zvykli. Dneska to byl palec u nohy. Je to tak, jak to je. Myslím si, že rozhodnutí byla správná”, nenechal se vyprovokovat.

Reportér se ale znovu dotázal na to, zda se opravdu jedná o správné rozhodnutí, jelikož kapitán Henderson uvedl, že to penalta nebyla, což podle něj řekl i samotný Danny Welbeck. “Snažíte se vytvořit nadpis!

“Rozhodčí to odpískal. Vždycky se snažíte, pořád. Dnes řeknu, že to penalta nebyla. Co ode mě chcete slyšet? Řekl jsem, že to byla penalta, protože to rozhodčí poté, co situaci zhlédl, odpískal.

“Nemůžu být na své hráče pyšnější. V prvním poločase jsme měli trochu problémy,…. v tom druhém nám chyběla energie.

“V gólových situacích jsme ale byli skvělí. Gól Mohameda byl fantastický. Sadiova hlavička také. Všechno dobré, jen těžké časy. Tak to je.

“Vždycky potřebujete alespoň trochu štěstí k tomu, abyste tyto venkovní zápasy vyhráli. Dnes jsme ho ale neměli.”

Jürgen Klopp v posledních týdnech veřejně kritizoval provozovatele televizního vysílání BT Sports, kvůli kterým mají naplánovaný rozpis zápasů. Obvinil je ze zranění, která první tým Reds potkala, ale i hektického rozpisu.

A právě reportér BT Sports Des Kelly se Kloppa zeptal na zranění Jamese Milnera a zda se jedná o problém s hamstringem. Německý boss na to sarkasticky odpověděl: “Jo, gratuluji.”

Novinář se jej zeptal, zda byl tento komentář mířen na něj osobně, na což Klopp odvětil: “Ne, ale ty pro ně pracuješ, ne? Hamstring. Překvapení. Ale oni mají zranění taky, protože je to náročné období. Však se zeptejte Chrise Wildera, jak se tomu vyhnout.”

Kelly dodal: “Možná střílíte na špatný cíl. Jsme provozovatelé vysílání, pracujeme v souladu s pravidly Premier League a Premier League, tedy kluby, vytváří pravidla, takže neměli byste mluvit s kluby Premier League? Neměl byste mluvit s vedoucími pracovníky…?”

Na což boss Liverpoolu odvětil: “Nevím, jak často to musím říkat: vybrali jste si nás ve 12:30. Vy jste to vybrali. Ty osobně ne. Ale vy ano, že? Nás ve 12.30. Mezi dneškem a prosincem a Novým rokem nás čeká ještě jeden středeční výjezd a sobotní výkop ve 12.30.

“Hrát 12:30 po středě je pro hráče Premier League opravdu nebezpečné.”

Jürgen Klopp si neodpustil rýpnutí do trenéra Sheffieldu United Chrise Wildera, který jej kritizoval za neustálé stěžování si právě na nabitý program Liverpoolu. Už před týdnem Wilder řekl, že Klopp je ‘sobec’, nyní to mělo co do činění s návratem fanoušků na stadiony. Liverpool totiž může zpátky na Anfieldu přivítat až 2,000 diváků, Sheffield United a dalších devět týmů ne. “Je to manažer světové třídy a politik světové třídy, kterého zajímá jen Liverpool. Nic jiného.

“Nikdy by ho nenapadlo říct a co Sheffield nebo Newcastle, Man City či United, kdy ti dostanou své fanoušky zpět?”

“… Chovám k trenérům v top týmech velký respekt, protože produkují top výsledky a přinášejí trofeje. Jsou ale sobečtí. Zajímá je jen jejich vlastní klub. Je jim jedno, co se děje v Sheffieldu nebo v celé Anglii.”