Klopp o náročné sezoně protkané řadou zranění: V naší situaci by letos PL nevyhráli ani Cityzens!

Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp je přesvědčený, že by se žádný mančaft, včetně letošní mistrů Manchesteru City, nedokázal vypořádat s takovou situací, v jaké byli letos vítězové předchozího ročníku. „S takovým množstvím absencí, jaké jsme měli letos my, není možné stát se šampiony,” prohlásil.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Hned po pěti zápasech sezony přišel Jürgen Klopp o svého klíčového muže. Stoper Virgil van Dijk si v souboji s Jordanem Pickfordem způsobil zranění, které mu ukončilo sezonu. Jen tři týdny na to se na dlouhé měsíce zranil i Joe Gomez a v půli sezony byl mimo hru už i poslední stoper-senior – Joel Matip.

Toť jen lehký nástin marodů, s jejichž absencí se musel německý kouč během sezony vypořádávat. Střed obrany tak musel lepit třeba záložníky Fabinhem a Hendersonem, nezkušeným Philipsem či mladíčkem Williamsem, k nimž byl v lednu doslova donucen přitáhnout ještě Ozana Kabaka a Bena Daviese, přičemž téměř všichni z výše jmenovaných se během sezony také trápili s většími či menšími zraněními.

To se na mužstvu obhajujícím titul z Premier League muselo nutně podepsat. I přes prvenství v tabulce v období Vánoc se o účasti Liverpoolu v příštím ročníku Ligy mistrů rozhodne až v úplně poslední duelu celé sezony.

Klopp se ale netají tím, že pakliže celá sezona provázaná prakticky nesčetným množstvím zranění a komplikací v sestavě skončí pro Liverpool účastí v milionářské soutěži, bude to brát vzhledem k okolnostem jako velký úspěch a dosažitelné maximum. A nevěří, že by se kterémukoli z jeho rivalů ve stejné situaci dařilo lépe.

„Fotbalový tým je jako orchestr – spousta lidí musí pracovat společně a když nějaký dílek vypadne, funguje sice dál, ale s každým dalším dílkem o který přijdete se to rapidně zhoršuje,” našel 53letý rodák ze Stuttgartu trefné přirovnání.

„Je to jak jsem říkal už dávno – s takovým množstvím absencí, jaké jsme měli letos my, není možné stát se šampiony. Bez šance pro kohokoliv,” je přesvědčen Klopp. „Ve vší úctě, pakliže by Cityzens přišli o tři hlavní stopery, nevyhráli by ligu. United také ne. Prostě nikdo, tak to je.”

„Prali jsme se s tím, jak to jen šlo, a vyhrajeme-li v neděli a kvalifikujeme-li se do Ligy mistrů, pak budu moct říct, že jsme z tohoto vydolovali absolutní maximum,” dodal uznávaný stratég.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..