Klopp o odvětě: Být skóre obrácené, vím, že pořád máme velkou šanci. Chválil Budapešť i Nagelsmanna

V prvním utkání osmifinále Ligy mistrů s Lipskem vyhráli fotbalisté Liverpoolu 2:0. Ač se celý dvojzápas hraje v Puskás Aréně, mají navíc výhodu gólů vstřelených „venku”. Jürgen Klopp má ale se zápasy vyřazovací fáze evropských pohárů bohaté zkušenosti, a tak ví, že ani dvoubrankový náskok nic neznamená. „Vedení v Lize mistrů je jen tak dobré, jak s ním naložíte,” uvedl pro klubový zápasový magazín. V článku se dozvíte také jak velké sympatie chová ke kouči soupeře nebo jaké je fotbalové prostředí v Budapešti.

0
klopp
Doba čtení: 2 minut(-y)

Z posledních osmi soutěžních zápasů vyhráli Reds pouhé dva – jeden s posledním týmem Premier League Sheffieldem United, druhý v úvodním zápase osmifinále Ligy mistrů s Lipskem (2:0), čímž si vybojovali skvělou pozici do odvety. Chuť po dvou prohrách v řadě si tak nyní mohou spravit postupem mezi osmičku nejlepších týmů v Evropě.

K tomu ale potřebují dnes večer spolehlivě zahrát v Puskás Aréně, kde se oba zápasy souboje anglického a německého celku kvůli koronavirovým omezením pořádají.

„Je to strašně zvláštní jet odehrát domácí zápas do cizí země přes půl Evropy,” uvedl v oficiálním zápasovém magazínu Liverpoolu Jürgen Klopp. „To ale není stížnost. Situace je jaká je, za to UEFA ani Lipsko rozhodně nemohou. Zkrátka musíme nyní dělat kompromisy, pokud chceme nadále hrát fotbal a soutěž dokončit. V tento moment tu bohužel žádná perfektní, respektive ideální cesta není.”

„Lipsko ztratilo výhodu domácího prostředí v prvním duelu, teď ji nebudeme mít ani my. Tudíž tu vznikla opravdu nezvyklá věc, kdy se oba zápasy souboje ve vyřazovací fázi hrají na stejném stadionu,” připomenul Klopp, že dvojduel jeho Liverpoolu s německým soupeřem se hraje výhradně na maďarské půdě.

„Musím říct, že jsme všichni strašně vděční lidem v Budapešti a Puskás Aréně za to, že nás budou ještě jednou hostit. Může to vyznít, jako že to říkám kvůli tomu, že jsme si tam minule uhráli krásný výsledek, ale upřímně, organizace, přivítání i zázemí nás tam velmi příjemně překvapilo.”

„Budapešť je ohromující město s brilantními možnostmi k trénování, báječným ubytováním a především stadionem i hracím povrchem opravdu světové třidy. Pokud tento stadion bude někdy určen pro finále Ligy mistrů nebo Evropské ligy, pak to bude stát za to,” zářil nadšením 53letý kouč.

„Dnes večer se do Puskás Arény vrátíme s vědomím, že jsme stále teprve v poločase. Nic není hotové, náš cíl je pochopitelně i tentokrát zvítězit. Jako klub i jako tým víme lépe než většina ostatních, že vedení v Lize mistrů je tak dobré, jak s ním naložíte. I kdyby skóre bylo obrácené, věděl bych, že naše šance jsou velmi slušné. A totéž nepochybně platí pro našeho soupeře.”

„Můj protivník na lavičce Lipska Julian Nagelsmann je jeden z nejúchvatnějších, nejinovativnějších a nejdobrodružnějších fotbalových trenérů na světě. Má spoustu obdivovatelů a já jsem na jejich seznamu úplně nahoře,” vyjádřil Klopp své sympatie k o dvacet let mladšímu krajanovi. „Řekl bych dokonce, že je to člověk, který se v podobných situacích jako je ta dnešní vyžívá a vnímá ji jako příležitost.”

„Proti Manchesteru United zažili úspěch v podmínkách, které od těch aktuálních nebyly úplně odlišné,” upozornil také stuttgartský rodák a vytáhl vzpomínku na rozhodující zápas základní části, v němž Lipsko porazilo Rudé ďábly 3:2 a postoupilo dál. „Jasně, pořád to byla základní část, ale způsob, jakým přes ně prošli, říká hodně.”

„Rozhodně je to výstraha, ačkoliv my ji nepotřebujeme, neboť jsme dostatečně pokorní a chytří na to, abychom viděli jejich kvalitu, aniž bychom museli hledat nějaké konkrétní případy. Zkrátka je respektujeme.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..