Klopp označil za favorita sezony londýnskou Chelsea. Před Vlky promluvil i o Jotovi

1
Doba čtení: 2 minut(-y)

Podle liverpoolského kouče Jürgena Kloppa je největším favoritem na celkové vítězství probíhající sezony Premier League Chelsea. Ta se po včerejším vítězství nad Leedsem 3:1 už dokonce i – ač zřejmě jen dočasně – dostala do vedení, když o bod vede právě nad Liverpoolem a Tottenham, kteří na své zápasy 11. kola teprve čekají.

„Když se koukám na zápasy, vidím, že Tottenham si vede velmi dobře, a že Chelsea z mého pohledu vypadá jako favorit,” řekl německý kouč novinářům.

„Mají širší kádr, skvělé fotbalisty, hrají zkrátka výborně. Jedou teď na plné obrátky, navíc mají neuvěřitelné množství možností jak změnit tým mezi jednotlivými zápasy.”

„Je tu tlak, samozřejmě, ale je to především o vás samotných. Tlak je tu, abyste vyhrávali zápasy a my chceme proti Wolves vyhrát,” vyhlásil Klopp před nedělním večerním utkáním. „Hrajeme pouze s Vlky, nikým jiným, takže všichni ostatní nechť si hrají mezi sebou a sbírají si body.”

„A takhle je to vždy. Je příliš brzy uvažovat nad tím, kdo je před kým. Říkal jsem to již dříve – v této sezoně si nejde stanovit cíl a jít za ním. Jediné, co můžete dělat, je prokousávat se skrze ní s nejlepším možným fotbalem, jaký svedete hrát. A přesně o to se snažíme.”

K předvádění nejlepšího možného fotbalu Kloppovi od léta pomáhá i Diogo Jota, jenž přišel na Anfield právě z tábora nejbližšího soupeře Reds. A tento Portugalec dělá fanouškům stále relativně nového zaměstnavatele opravdu radost. V 15 vystoupeních zazářil devíti góly.

„Vede si naprosto neuvěřitelně,” uznal 53letý německý stratég. „Ale aby udržel takový standard, musí neustále tvrdě makat. Stejně tak i my, neboť je pochopitelně i v našem zájmu, aby sázel jeden gól za druhým.”

„Všichni s Diogem vychází skvěle a funguje to i naopak. Každý je šťastní, že tu měl tak brilantní start. Ale to už je za námi a my musíme pokračovat,” burcoval Klopp.

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..