Klopp se po prohře pustil do sudích: Kterýkoliv jiný tým by kopal penaltu. Nevím, kdo mi tohle vysvětlí

Hra rukou a faul na Maného. Prakticky jediné dvě situace zápasu, z něhož jako druhého v sezoně nevytěžili obhájci titulu ani bod, které se řešily na pozápasové tiskové konferenci. Kloppovi se po prohře se Southamptonem 0:1 nelíbilo, že sudí ani po jedné z nich neodpískal pro jeho tým pokutový kop. „Manchester United kopal za dva roky tolik penalt, co mí svěřenci za pět a půl roku. Tak mi řekněte, kde je chyba,” rozhořčil se německý kouč.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Úřadující angličtí mistři z Liverpoolu ještě v půlce prosince vypadali jako jasný favorit na titul, když s náskokem vedli celou tabulku. Poté ale přišli tři nadmíru překvapivé remízy a včera při dohrávce 17. kola i druhá porážka ligové sezony. Premier League je tak kolo do kola vyrovnanější.

Klub, jenž o pondělním večeru slavil překvapivou výhru nad obhájcem titulu, se jmenuje Southampton a do vedení šel již ve druhé minutě. Nádhernou trefou se po centru z volného kopu zaskvěl Danny Ings. To byla nakonec také jediná branka zápasu.

Jürgen Klopp se ale s porážkou smířit nemohl a pustil se do sudích. Ti, včele s Andre Marrinerem, podle něj připravili jeho mančaft o dvě penalty, které měl ve druhém poločase kopat – jednu za faul Kylea Walker-Peterse na Sadia Maného a druhou pro ruku Jacka Stephense při blokování Wijnaldumovy střely.

Zdá se, německý stratég již započal psychologické hrátky před veledůležitým soubojem o čelo tabulky, když otevřeně řekl, že „Manchester United měl za poslední dva roky více penalt než on za 5 a půl roku”.

„Jestli ještě někdy někdo řekne, že Sadio Mané je simulant, označím za největšího vtipálka na světě. Vždyť ten klučina dělal všechno pro to, aby zůstal na nohách. Ostatní celky by za tohle kopali pokutový kop,” rozohnil se Klopp. „A ta ruka posléze? Nevím, kdo my tohle vysvětlí.”

„Na Maného situaci jsme měli skvělý výhled a vypadalo to jako jednoznačný faul. Otočil jsem se na čtvrtého arbitra a dotázal se, jestli se to bude překontrolovávat. Řekl mi, že už se na to VAR díval a penalta to není. Teď mi někdo řekněte, jak to mohl tak rychle ze všech úhlů zhlédnout a řádně vyhodnotit,” pokračoval na tiskové konferenci 53letý kouč.

„Vloni jsme měli penaltu proti Leicesteru, po níž se říkalo, že Mané se skácel k zemi moc ochotně. Kdyby takto spadnul dnes, kopali bychom z puntíku. Nejsem si jistý, že to co udělal Andre Marriner je v pořádku.”

„Bohužel už s tím nic nenaděláme. Teď jsem slyšel, že Manchester United měl za poslední dva roky k dispozici více pětek než já za celých pět a půl roku. Netuším, zda-li je to moje chyba, nebo čím to je,” otočil Klopp útok na svého nejbližšího ligového soupeře, s nímž má Liverpool stejný bodový zisk.

„Každopádně to není omluva pro náš výkon. Už to nezměníme, rozhodnutí se musí respektovat. Jediné, co můžeme změnit, je naše hra. Na to se teď zaměříme.”

Žádná situace nebyla penaltová, tvrdí sudí

Pro The Football Show se v úterý dopoledne k oběma sporným situacím vyjádřil bývalý rozhodčí Premier League Dermot Gallagher: „Zápas jsem sledoval živě a ani u jedné ze situací jsem si neříkal, že se měla pískat penalta. Rozhodčí podle mě zápas vedl výborně.”

„Co se týče možného přestupku Jacka Stephense, je potřeba se ptát, jestli rukou šel do bloku. Odpověď tady zní ne. Byla totiž ve zcela přirozené poloze. Teď nemluvím vůbec o tom, jestli je ruka u těla, nebo ne, ale o pozici, v jaké ji očekáváte.”

„Navíc balon byl vystřelen z velmi krátké vzdálenosti a velkou rychlostí. Nepochybuji o tom, že míč ruku trefil, ale myslím si, že tady by penaltu nepískl žádný soudný rozhodčí na světě.”

„Druhá situace už je spletitější. Jak lze ale vidět, hráči šli spolu. Ukázat na pokutový puntík by bylo přísné. Navíc hlavní sudí byl v té nejlepší pozici, na souboj měl perfektní výhled. Viděl kontakt, jak k němu došlo, a usoudil, že se o faul jedná. Následně ho podpořil i VAR. Myslím, že nelze sudím cokoliv vyčítat,” dodal Gallagher.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..