Jurgen Klopp trvá na tom, že pro Liverpool je těžší vyhrát ligu, než pro Borussii Dortmund.

Obě strany, současný tým Kloppa a jeho minulý, jsou první v ligových tabulkách. Liverpool a Dortmund oba šest bodů před druhými týmy.

Zatímco Dortmund jednou prohrál, Liverpool ještě neokusili chuť prohry v Premier League a jsou v půli cesty k tomu, aby získali svůj první titul za posledních 30 let.

Klopp však zůstává opatrný a trvá na tom, že zatímco Dortmund se musí vyrovnat pouze s Bayernem Mnichov, Reds čelí City, Spurs, Arsenalu, Chelsea a Manchesteru United.

“Je pravda, že v posledních týdnech jsme si často posílali gratulační textové zprávy sem a tam [mezi Dortmundem a Liverpoolem],” řekl Bild.

“V Anglii se musí jednat s Man City, Tottenhamem nebo Arsenalem. Dortmund musí skutečně bojovat pouze proti Bayernu – to je rozdíl.”

Klopp říká, že závod o titul není ani zdaleka u konce, přestože se Liverpool ujal čela tabulky poté, co Manchester City prohrál 2 zápasy po sobě.

“Měli bychom se všichni podívat na kalendář: jediná věc, která skončila, je první polovina sezóny,”dodal.

“Je nepopiratelné, že jsme dosud hráli výjimečně, ale jsme jen na půli cesty. Nemám na mysli nic jiného.”

Zatímco Klopp tvrdí, že Dortmund bude muset jednat s Bayernem, i on sám bude muset najít způsob, jak porazit bavorské giganty, protože právě Reds se připravují k zápasu proti Bayernu Mnichov v Lize mistrů.

“Pro oba týmy budou těžké zápasy,” dodal.

“Co se stalo Bayernu v této sezóně je jedno, musíme se připravit na to nejlepší z Bavorska. V posledních dvou nebo třech týdnech před zimní přestávkou jsme viděli, že jsou zase silní.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zapněte si upozornění na naše články, ať už Vám neunikne ani jeden 🔔

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.