Doba čtení: < 1 minuta

Kluby z Premier League i nižších divizí, které má pod sebou EFL (Anglická fotbalová liga), do nových smluv s hráči začínají zahrnovat klauzule týkající se koronavirové pandemie v případě, že se situaci ve světě ještě zhorší. 

Koronavirus, který v loňském roce pohltil celý svět, míchá kartami napříč všemi spektry. No a vyjímkou není ani fotbal. Kluby se proto rozhodly se částečně chránit a do mnohých, především hostujících, smluv zahrnují tzv. ‘Covidové’ klauzule.

To znamená, že pokud se bude virus i nadále rozšiřovat a narušovat fotbalový rozvrh, hostující dohody mohou být zrušeny, stejně tak jako poplatky, popř. alespoň částečně.

A právě tyto klauzule kluby dovedly k daleko komplexnějším vyjednáváním, než kdykoliv předtím.

Mnoho klubů se také snaží myslet na budoucnost a co nejvíce se chránit. A to například zahrnutím legálního dodatku do nových smluv – pro nové i stávající hráče – což by znamenalo snížení platů v případě, že se zápasy v další sezóně budou muset odehrát za zavřenými dveřmi.

V této kampani muselo být odloženo celkem už 5 zápasů, tím posledním je středeční klání Premier League Aston Villy s Tottenhamem.

V médiích se ke konci loňského roku intenzivně hovořilo o tom, že by nejvyšší anglická liga mohla profitovat se zimní přestávky. To ale Premier League na své schůzi ani neprojednala a to i navzdory rostoucím pozitivním případům. Minulý týden se potvrdilo rekordních 40 nakažených. EFL jich nahlásila celkem 112.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..