Kluby odkrývají plány pro návrat fanoušků. Vycházejí vstříc s platbami a věří v maximální rozvolnění

Manchester United a Liverpool jako první z klubů Premier League vyšli ven s detaily o permanentkách na příští sezonu. Věří, že již od jejího startu bude moct na stadiony neomezený počet lidí. Příznivcům se snaží vyjít maximálně vstříc a s ohledem na tíživou finanční situaci v celé společnosti vymýšlejí nejrůznější cesty, jak umožnit fanouškům, aby celou částku nemuseli platit okamžitě při nákupu.

0
ocima fanousku
Doba čtení: 2 minut(-y)

Virová nálož v britské populaci každým dnem klesá, proočkovanost se rychle blíží hranici 50 % a velmi postupně podle jasně stanoveného plánu začíná rozvolňování opatření. To mimo jiné znamená, že už v polovině května bude moct do hledišť fotbalových stadionů zamířit 10 000 fanoušků a vychutnat si poslední dvě kola nejvyšší anglické ligy.

Větší rozvolnění pak bude záviset na epidemiologické situaci, Premier League ale vzhledem k jejímu prozatímnímu vývoji věří, že se od začátku příští sezony bude moct znovu hrát před maximálním možným počtem lidí. Na tuto variantu se tak postupně začínají připravovat i jednotlivé kluby. Mezi prvními Manchester United a Liverpool, kteří již oznámili informace o permanentkách a vstupenkách.

U Rudých ďáblů bude i desátou sezonu v řadě ceník naprosto stejný, přičemž pochopitelně platí, že klub bude v případě uzavření tribun připraven veškeré náklady fanoušků vrátit. Majitelé permanentek na tuto sezonu mají možnost zažádat o její obnovení a proces vydávání nových sezónních kartiček bude probíhat během června.

Na Old Trafford také spolupracující s fanouškovskými skupinami na možnostech platby. Velká spousta lidí napříč britskou populací, tak jako vesměs všude ve světě, je totiž v nepříjemné finanční situaci. Funguje tak například program „buy now, pay later”, tedy nakup nyní, zaplať později. Klub jej přitom poskytuje bez jakýchkoliv úroků.

Také Liverpool potvrdil, že nehodlá cenu vyžadovanou za vstup na stadion v době zápasu ani šestou sezonu po sobě měnit. Rovněž nabízí svým příznivcům možnost rozložení platby za sezónní tiket na vícero splátkových období, a to zcela bezúročně.

Jak jsme již zmínili na začátku, alespoň část fanoušků by se do sedadel fotbalových stadionů napříč Velkou Británií měla smět usadit od 17. května. Šéf Premier League Richard Masters je přesvědčen, že poslední dvě kola této sezony se odehrají před deseti tisící diváky. Zároveň věří, že se začátkem nové sezony bude moct každý zápas navštívit tolik lidí, kolik jen daný stánek pojme.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..