Doba čtení: < 1 minuta

Kluby Premier League se dohodly, že budou pokračovat v jednáních o novém návrhu na změnu způsobu rozdělování peněz ze zámořských vysílacích obchodů. 

Ve středu se setkaly kluby Premier League, aby projednaly záležitosti a jednohlasně souhlasily s dalším jednáním o další diskuzi ohledně této situace. Kluby neodmítly žádné návrhy týkající se distribuce příjmů z mezinárodního vysílání, ale jednoduše souhlasily s dalšími rozhovory o této otázce.

Minulý týden jsme Vás informovali o tom, že liga měla stanovit, že 35% z příjmů z mezinárodního vysílání by mělo být přiděleno podle konečného umístění klubů v tabulce, přičemž zbávajících 65% bude distribuováno rovnoměrně mezi všemi kluby. 

100% zahraničních peněž je v současné době rozděleno rovnoměrně a za minulou sezónu obdržel každý klub přibližně 39 milionů liber. Manchester City, Manchester United, Tottenham, Chelsea, Arsenal a Liverpool by upřednostňovaly změnu současné distribuce.

Velká 6 se domnívá, že by měla dostat větší část z mezinárodních peněz v souladu s jejich celosvětovou prodejností a investicemi.

Devět klubů dává přednost novému distribučnímu plánu, přičemž ke schválení změn se musí dohodnout minimálně 14 klubů.

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..