Klub PL byl donucen zaplatit testy na Covid-19 oponentům z nižší divize

0
Doba čtení: < 1 minuta

Klub z nejvyšší anglické ligy byl donucen zaplatit koronavirové testování oponentů z nižší divize, se kterými si zahrají v Carabao Cupu.

Nový protokol EFL (Anglická fotbalová liga) udává povinnost testovat své hráče pouze po mezinárodních přestávkách. Povinnost testů tak v nižších divizích anglického fotbalu na pravidelné bázi odpadá a právě to donutilo klub Premier League k finančnímu pokrytí testování svých protivníků před pohárovým zápasem.

Nová nařízení se týkají nejen Championship, ale i League One a League Two.

Není proto divu, že týmy z nejvyšší ligy mají ze setkání se svými oponenty z nižších divizí obavy, jelikož budou riskovat nejen zdraví svých hráčů, ale i zaměstnanců klubu.

Testování v EFL je tak nově na uvážení jednotlivých klubů a povinné je pouze v případě, že osoba vykazuje příznaky. Jednotlivý test ale stojí mezi 100 až 150 librami, tudíž týdenní výdej může být ve výši až £30,000 v případě, že se řekněmě před 2 zápasy otestuje na 100 zaměstnanců.

Kluby EFL tak šetří peníze a hned několik týmů v Championship pro Sportsmail přiznalo, že již dále netestují. Udělají to jen v případě, že to bude vyžadováno samotnou EFL.

Poslední povinné testy proběhly v pátek, hráči a zaměstnanci ale nyní budou testováni až po říjnových reprezentačních zápasech, před kterými jsou v plánu ještě další dvě kola Carabao Cupu.

Jeden nejmenovaný klub Championship uvedl: “Prostě si to nemůžeme dovolit. Nebylo pro nás udržitelné platit každý týden částku mezi 10 000 a 30 000 £. Bez diváků na stadionech je spousta klubů, které čelí finančnímu problémům. Jediné, co můžeme udělat, je zajistit co nejbezpečnější prostředí.

“Samozřejmě nemůžeme kontrolovat, co hráči dělají mimo tréninky a zápasy, a to bude rizikem vždycky. Ale v tuto chvíli neexistuje žádná jiná alternativa.”

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..