Doba čtení: < 1 minuta

V semifinále Anglického poháru zbyly oba Manchesterské celky, Aston Villa a Leicester City. My jsme se podívali na to, jaká finanční odměna na ně čeká a jak je to v Carabao Cupu vlastně nastavené…

V úterý večer jsme byli svědky prvního kola zápasu mezi United a City, které dopadlo lépe pro hosty (3-1). Odveta se odehraje na konci ledna na Etihad stadionu.

Ve středu nás pak čeká Leicester City vs Aston Villa.

Všechny tyto 4 týmy za účast v Anglickém poháru finanční odměnu získají, nicméně ti, kteří vypadli před semifinále, odešli s prázdnou.

Dva týmy, které v této fázi soutěže vypadnou, získají £25,000. Z finále si poražený, tedy druhé místo, odnese 50,000 liber a vítěz pak získá £100,000.

I když tyto částky u mnoha fotbalových fanoušků vyvolávají reakci zvednutého obočí a překvapivého výrazu, není do nich zahrnut zisk z prodaných lístků. Na rozdíl totiž od Premier League se Carabao Cup dělí poměrem 45% pro každý tým bez ohledu na to, kde se zápas odehrál.

Velké finále, které se každoročně odehrává na Wembley, pak na vstupenkách získá okolo 2m liber, což každému z finalistů garantuje necelý milion.

Kdo vyhraje Carabao Cup?

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..