Doba čtení: 2 minut(-y)

Více než 80% cen vstupenek v Premier League je v sezóně 2017/18 buď zlevněno nebo zmrazeno, ukazuje studie BBC. 

Průměrné ceny vstupenek v nejvyšší anglické divizi jsou od roku 2013 nejnižší a poklesly poté, co byla v loňské sezóně podepsána smlouva celosvětových televizních právech ve výši £8,3 miliard.

Nicméně ceny replik dresů v této sezóně i nadále stoupají. Průměrně za dres pro dospělého člověka zaplatíte více než £50, zatímco pro dítě se cena vyšplhala na £40.

Vstupenky na venkovní zápasy by se neměly vyšplhat na více než £30 a některé kluby jako je například Southampton si za návštěvu St. Mary stadionu účtují pouze £20.

Prohlášení Premier League dále dodává: “V této sezóně bude více než polovina vstupenek Premier League stát 30 liber či méně. Těžká práce všech klubů, aby se Premier League stala více dostupnější svým fanouškům, vyústila v rekordní návstěvnost více než 96% za poslední 3 sezónní období.”


Jak to ovlivnil Huddersfield?

Nováčci Premier League nabízí jednu z nejlevnějších vstupenek v anglickém a skotském fotbale. Více než 4,000 fanoušků tak zaplatili pouhých 100 liber za to, aby mohli na domácí půdě podporovat svůj tým ve všech zápasech.
Jakto? Když se v roce 2009 stal Dean Hoyle předsedou klubu, všem fanouškům, kteří měli sezónní tiket, slíbil, že zaplatí sníženou platbu za kartu, pokud se Huddersfield dostane do Premier League.

 

Zajímavosti:
  • Den plný fotbalu a to co nejlevněji by vás vyšel na zápase Liverpoolu. Za lístek, koláč, čaj a program by Vás mohl stát jen £18,40. To je díky 500 vstupenek, které jsou na Anfieldu k dispozici za £9.
  • Arsenal má nejdražší lístek £95,50 – v minulé sezóně to bylo ještě víc. Jejich sezónní vstupenka zahrnuje všechny domácí ligvé zápasy a 7 evropských FA Cup utkání.
  • Na nejlevnější občerstvení v podobě koláče si zajděte do Chelsea a to za £2,50. Nicméně nezapomeňte si to objednat přes mobilní aplikaci. Naopak nejvíce za kus žvance zaplatíte v Tottenhamu a to kvůli stanovené ceny Wembley, které se prozatím stalo jejich domovem. Připravte si £4,30.
  • V předešlých letech byly 3 nejdražší sezónní vstupenky v Londýně – Arsenal (£1,768), Tottenham (£1,700) a Chelsea (£1,250). Nyní Arsenal i Tottenham zlevnili a Chelsea zůstala stejná.

 

 

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..