Doba čtení: < 1 minuta

Premier League svolala hned několik naléhavých schůzek s kapitány a trenéry všech 20ti klubů a projedná s nimi nové koronavirové protokoly. Existují totiž obavy, že další šíření koronaviru v rámci nejvyšší anglické ligy donutí britskou vládu k zastavení fotbalu tak, jako tomu bylo na jaře. 

Kluby Premier League dostaly poučení a nové protokoly už minulý týden.

Hráčům bylo nařízeno zdržet se objímání, plácnutí či podání rukou. Za porušení by měly následovat tresty. Nicméně v zápasech odehraných od té doby se toho moc nezměnilo a například hráči Sheffieldu United a obou Manchesterských celků góly oslavovali jako obvykle.

A právě to donutilo představitele Premier League k dalšímu zásahu.

S kapitány, trenéry a dalšími klíčovými zaměstnanci klubů ve čtvrtek a pátek uspořádají hovory, během kterých se pokusí přesvědčit hráče k dodržování těchto přísných pravidel. Nezapomenou ani připomenout, co by se mohlo stát, kdyby se protokoly i nadále ignorovaly.

Britský profesor Jonathan Van-Tam ve středu řekl, že fotbalisti se musí vyhnout nepotřenému fyzickému kontaktu. Ten stejný večer ale Cityzens společně oslavili gól Phila Fodena v zápase s Brightonem a to pořádným obejmutím. Pravidla ale ignorovali i Red Devils nebo Everton při oslavě gólu Alexe Iwobiho proti Wolves.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..