Někteří hráči nekouzlí jen s míčem na hřišti, ale svou energii vkládají i mimo fotbal a to do podnikání. Ano, hráčská kariéra je krátká a je tak rozumné myslet na pár let dopředu…

 

Dele Alli


Dele Alli je pojem a to ať už jste fanoušky Tottenhamu nebo nejste. Skvělou práci mimo jiné odvádí i v národním týmu Anglie a nespočet lidí se v létě pokoušelo přijít na kloub jeho výzvě v podobě umístění prstů asi nějak takto: ↓

Nicméně před pár měsíci přišel se svou vlastní módní značkou Leo Fortis, která se zaměřuje na čepice. Ty můžete koupit v rozmezí mezi 750 až 1300,- Kč.

 

 

Ryan Bertrand


Levý obránce Southamptonu si vydělává nejen na hřišti, značnou část jeho příjmů tvoří i fintech firma Silicon Market, kterou založil v roce 2015. Tato společnost nabízí produkty AI technologie obchodníkům a menším investorům.

Bertrand ale také rád smajlíky, jelikož je spolumajitelem FootiEmoji, což je aplikace, která svým uživatelům umožňuje posílat emoji slavných fotbalistů. Jeho obchodním partnerem není nikdo jiný než bývalý kapitán Chelsea John Terry.

 

 

Dejan Lovren


Obránce Liverpoolu Dejan Lovren se rozhodl investovat vydělané peníze do své budoucnosti a otevřel si vlastní hotel vedle největší chorvatské pláže známé pro divoké večírky. Kdybyste chtěli jeho hotel navštívit, musíte zamířit do chorvatské Novaljy na ostrov Pag. Noc Vás vyjde na částku okolo 3.800kč.

Prý se tam chystá i Mohamed Salah…

 

 

Theo Walcott


30ti letý Angličan svůj čas tráví nejen na hřišti, ale píše i knížky pro děti. Nikdy se netajil tím, že knihy hráli v jeho dětství velkou roli, proto k nim má velmi blízko. Hlavní hrdina jeho série se jmenuje TJ, což je přezdívka, na kterou jako malý kluk slyšel.

 

 

Mathieu Flamini


Nejedná se sice o současného hráče Premier League, ale tenhle tady prostě nemůže chybět. Bývalý záložník Arsenalu totiž nepodniká v módě, ubytování či v pohostinství, on totiž zachraňuje planetu!

V roce 2018 založil firmu GF Biochemicals, která se stala vůbec první společností v masové produkci kyseliny levulové, což je udržitelná náhražka ropy, kterou lze použít v plastech, rozpouštědlech, palivech i farmaceutickém průmyslu.

Jeho společnost v současné době zaměstnává na 600 lidí a kromě enormního potenciálu má hodnotu 20 miliard liber.

 

 

Robbie Fowler


Dalším bývalým hráčem, který našel zálibu v podnikání, je bývalý útočník Reds. “Všichni bydlíme v domě Robbieho Fowlera” říkávali jeho spoluhráči z klubu.

Ve svém rodném Liverpoolu je legendou, bylo to ale během působení v Manchesteru City, kdy jeho realitní říše začala vzkvétat.

Nyní je 43 letý Fowler jedním z nejbohatších fotbalistů s obrovským portfoliem, které čítá byty, rodinné domy i obchodní budovy. V roce 2005 se objevil na seznamu The Sunday Times Rich List 1,000 nejbohatších lidí v Británii. Nyní jeho jmění dosahuje 50 milionů dolarů.

Neinvestuje ale jen do realit, jeho ostatní obchodní zájmy leží i v dostizích a dalších sportovních akcích.

A za co svému úspěchu vděčí? Podle svých slov to byl finanční poradce, kterého si v 18ti letech najal na doporučení svého prvního trenéra Graeme Sounesse.

 

 

Rio Ferdinand


Byl členem tzv. Zlaté generace Anglie a nyní svůj úspěch opakuje i na obchodním poli.

40ti letý bývalý obránce, který vyhrál 6 titulů Premier League a Ligu Mistrů, má hned několik společností.

Se svým kamarádem ze školy v roce 2005 založil nahrávací společnost White Chalk Music a o 6 let později v Manchesteru otevřel italskou restauraci Rosso. Jméno připomíná jeho spojení s Rudými ďábly, jelikož v italštině to znamená červená.

Jeho restauraci navštěvuje řada známých tváří ze světa fotbalu a je to právě to místo, kde se pořádají klubové večírky.

Dalšími obchodními zájmy této legendy United je módní odvětví, vzdělání a zaměstnanost mladých lidí.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Booking.com

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.