Který anglický klub možná bude mít nové majitele?

0
Doba čtení: < 1 minuta

Americká sportovní investiční společnost ALK Capital LLC jedná o koupi klubu Premier League Burnley. 

Tento krok je dalším důkazem obnoveného zájmu ze strany amerických investorů o kluby z nejvyšší anglické ligy. Tyto zprávy navíc přicházejí jen pár dní poté, co americká konsorcia projevila zájem o koupi West Hamu United a Southamptonu.

Jednání jsou podle některých zpráv v pokročilé fázi a americká skupina, ve které figuruje řada soukromých investorů, chce získat většinový podíl klubu a také přímou roli v jeho chodu.

V čele ALK Capital stojí Alan Pace, který je velmi známý na Wall Street. V minulosti byl i prezidentem klubu MLS Real Salt Lake a nedávno na britský trh přinesl produkty pro scouting a nábor AiScout a Player Lens.

Burnley v současné době vlastní britký obchodník Mike Garlick, který je také předsedou v klubu s 49,24% akcií. Druhým největším společníkem je John Banaszkiewicz, který má podíl ve výši 28,2%.

ALK Capital a Burnley zatím odmítli poskytnout jakékoliv vyjádření.

Clarets dlouhodobě operují jedním z nejnižších rozpočtů v celé Premier League a minulou sezónu se pod vedením Seana Dycheho umístili na 10. příčce. A právě hlavní trenér Dyche před nedávnem veřejně zkritizoval přestupovou politiku klubu a nedostatečné investice do prvního týmu. Nelíbí se mu ani fakt, že klub odmítá nabídnout stávajícím hráčům nové smlouvy.

Burnley se stali anglickými mistry dvakrát a to v letech 1921 a 1960. Nyní se jedná o jejich 5. sezónu v Premier League v řadě.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..