Doba čtení: < 1 minuta

Trenér Chelsea Frank Lampard v létě přetransformoval první tým Modrých, do kterého podepsal řadu mladých talentovaných hvězd. Mluvíme třeba o Timu Wernerovi, Benu Chilwellovi nebo Kai Havertzovi. 

A právě poslední zmíněný si nyní vysloužil od svého manažera chválu.

Chelsea si v sobotu zajistili svou doposud asi nejkomfortnější výhru 3-0 nad Burnley díky gólům Hakima Ziyecha, Kurta Zoumy a Tima Wernera. To přišlo poté, co se Lampard poprvé rozhodl pro formaci 4-3-3 od začátku zápasu. V tomto systému se Havertz posunul hlouběji ve srovnání, kde hrával do nynějška. A Lampard přiznává, že s letní posilou za 62m liber experimentuje tak, aby z něj dostal to nejlepší.

“Je to velké plus, když k vám přijde hráč a řekne vám, že rád hraje na několika postech.

“Může hrát jako číslo 10, na kraji, kde hrál ve svém předešlém klubu. Vím, že hrál i jako čílo 8, takže pro mě, jeho i tým je třeba najít, co funguje nejlépe.

“Je normální, že když nemáte před-sezónu, hledáte na začátku nové sezóny různé formace. Nyní hrajeme trošku jinak a vyplynulo z toho noho pozitiv. To ale neznamená, že se nemůžeme vrátit.

“Je skvělé vidět, co to udělalo pro Kaie i Masona.”

Právě tito dva o víkendu velmi zaujali a to na obou koncích hřiště. I díky jejich pomoci Chelsea dominovala držení míče, vytvářela mnoho šancí a zajistila si svůj 4. čistý štít v řadě.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..