Doba čtení: 3 minut(-y)

Kluby Premier League v rekordním lednovém oknu utratily celkem £446,2 milionů. Který klub si ale sáhl do kapsy nejvíce?

Celkové výdaje se téměř zdvojnásobily oproti předchozímu rekordu £225 milionů z roku 2011 a Arsenal, Brighton, Huddersfield, Liverpool, Manchester City, Southampton a Swansea stanovili nové klubové rekordy. 

Liverpool utratil nejvíce a to £75,2m. Za obránce Southamptonu Virgila van Dijka zaplatili £75m a za Tonyho Gallachera z Falkirku £200,000. Za Červenými následuje Arsenal s £61,8 utracennými miliony. Většinu zaplatili za forwarda BVB Pierre-Emerick Aubameyanga (£60m) a zbývajících £1,8m za obránce Konstantinos Mavropanose. 

Manchesteru City unikl podpis Alexise Sanchéze a Riyada Mahreze, ale přistáli 23 letého obránce Athletic Bilbao Aymeric Laporteho za £57m, stejně jako Jacka Harrisona (£4m) ze sesterského týmu MLS New York City.

Dále následují Chelsea (£57,6m), Everton (£47m), Leicester (£26,4m) a Tottenham (£25m). 

Na druhou stranu Bournemouth, Burnley, Manchester United, Newcastle a West Ham za přestupy nezaplatili ani cent a to i přes výměnu na Old Traffordu Alexise Sanchéze a Henrikha Mkhitaryana. 

Van Dijk byl nejdražším hráčem přestupového okna a následovali jej Aubameyang, Laporte, Cenk Tosun (£27m do Evertonu), Lucas Moura (£25m do Tottenhamu), Emerson (£24.6m do Chelsea), Adrien Silva (£22m do Leicesteru) a Theo Walcott (£20m do Evertonu).

 

VÝDĚLKY Z PRODEJE

Pouhých 7 klubů Premier League obdrželo finanční prostředky z prodeje hráčů. 

Nejen že Liverpool nejvíce utratil, ale také nejvíce obdržel a to za prodeje Philippe Coutinha do Barcelony £146,2m a dalších £200,000 za Camerona Brannagana do Oxford United. 

Southampton byl druhým největším příjemcem a to když si připsal £75m za prodej Virgila van Dijka do Liverpoolu a následuje ho Chelsea, která si připsala £57m za útočníka Diega Costu, který 1. ledna putoval do Atlética Madrid. 

Arsenal získal £50m za Walcotta, £18m za Oliviera Girouda a £12m za Francise Coquelina. 

 

CELKOVÉ OBDRŽENÉ FINANČNÍ PROSTŘEDKY ZA PRODEJE HRÁČŮ

 
ČISTÝ ZISK

Pouhé 3 kluby si během zimního okna připsaly čistý profit.

Liverpool si vydělal nejvíce a to prodejem Coutinha (£71m – Coutinho – Van Dijk), následně Southampton (£55,9m) a West Ham (£26m). 

Manchester City zaznamenal největší ztrátu (-£61m), zatímco i Everton (-£31m), Leicester (-£26.4m), Stoke (-£25m), Swansea (-£18m), Brighton (-£14.1m), Huddersfield (-£12m) a Arsenal (-£11.8m) mají na účtech červená čísla. 

 
POČET ZÍSKANÝCH HRÁČŮ

Kluby Premier League podepsali celkem 48 hráčů, nejvíce z nich putovalo do Watfordu a Stoke a to rovnou čtyři (včetně hostování). Do Newcastle, Chelsea, West Brom, Arsenal, Brigton, Swansea, Leicester a Evertonu přišlo po 3 hráčích. 

Dvě posily si přivedli Liverpool, West Ham, Burnley, Manchester United, Crystal Palace, Huddersfield a Manchester City. 

Southampton a Tottenham se uskromnili a přivedli po jednom hráči. 

Opačným směrem, tedy z Premier League, odešlo celkem 151 hráčů. Arsenal jich poslal hned 15, následoval Liverpool (12), Everton (11), Newcastle a Manchester City (oba 10), Watford, Chelsea a West Brom (všichni tři po 9). 

 

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..