Leeds si nadále upevňuje místo ve středu tabulky, porazil Crystal Palace 2:0

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Jediný pondělní zápas v rámci 23. kola Anglické Premier League proti sobě svedl týmy z klidného středu tabulky, před zápasem jedenáctý Leeds přivítal na svém hřišti třináctý Crystal Palace. Zápasy domácího mužstva jsou příslibem hodně branek, jelikož v sedmi zápasech konaných v tomto roce, padl jeden gól pouze v jediném utkání. Hráči Leedsu však potvrdili mírnou roli favorita a po brankách Harrisona a Bamforda uhájili všechny tři body a v tabulce se posunuli vstříc záchraně.

Zápas na Elland Road začal v rychlém tempu, když útočníci domácího celku dostali pod tlak obránce hostů. Ten svým nepřesným odkopem nabídl míč soupeři, který situace využil a rychlou kombinací směrem od autové čáry k pokutovému území se dostal ke své první šanci. Dallas posunul míč na Harrisona, jenž si dvěma doteky připravil střelu, která i díky mírnému sražení od obránce nabrala směr přímo pod horní tyč hostujícího brankáře. Leeds se tak dostal do rychlého vedení, ale se svou aktivitou nehodlali hráči polevit. Už o sedm minut později si na centr do pokutového území naskočil Bamford, avšak jeho pokus zastavil Guaita. V šanci se ocitl i stoper domácích Struijk, jenže jeho pokus hlavou skočil mimo bránu. Do konce poločasu se hra přelévala ze strany na stranu a žádnou větší příležitost ke skórování jsme neviděli.

Druhý poločas začal stejně jako první tlakem útočícího hráče domácích, který donutil obránce hostů k nepovedenému odkopu. K odraženému míči se na soupeřově půlce dostal Klich, jenž svou přihrávkou vybídl ke skórování Raphinhu, avšak jeho pokus ještě zvládl zlikvidovat Guaita, jenže k vyraženému míči se nejrychleji dostal Bamford, na jehož dorážku už brankář hostů nedosáhl. Leeds si tak pojistil své vedení. Šlo o stý gól v kariéře tohoto útočníka a už dvanáctý v této sezóně. Hráči Crystal Palace měli problém s kombinací což vyústilo v další příležitost Harrisona těsně před koncem utkání, ten však svou střelou pouze orazítkoval horní tyč brány. Leeds United tak porazili Crystal Palace 2:0 a posunuli se na desáté místo v tabulce se ztrátou sedmi bodů na pohárové příčky. V dalším kole je čeká Arsenal, jenž se nachází na sousedním místě.