Leicester je po vítězství nad Saints znovu druhý! Velmi těžce vybojované, přiznal Rodgers

0
rodgers
Doba čtení: < 1 minuta

Postup až na druhé místo celé Premier League. To následovalo v případě Leicesteru City po sobotní večerní výhře 2:0 nad Southamptonem. Zařídil jej James Madisson tvrdou ranou do šibenice v 37. minutě, v samotném závěru duelu se pak z rychlého brejku už podesáté v sezoně prosadil Harvey Barnes.

Lodivod Lišek Brendan Rodgers posléze přiznal, že se vstupem svých svěřenců do utkání nebyl vůbec spokojen, jeho tým se ale dokázal rychle stabilizovat a postupem času byla hra jen lepší.

„Je to velmi těžce vybojovaná výhra. Myslím, že si ji ale zasloužíme, ačkoliv jsme do utkání vstoupili v hodně pomalém tempu,” uvedl severoirský kouč.

„Prvních 20, 25 minut jsme byli skutečně velmi pasivní, což ve spojitosti s faktem, že soupeř vstoupil do utkání agresivně a poměrně útočně, nebylo úplně nejlepší. Nedostávali jsme se včas k odraženým balonům, nedostatečně jsme presovali. Poté už se to naštěstí začalo zlepšovat.”

A přišla i branka. Maddison se po přesném Tielemansově pasu dostal do pokutového území a z úhlu prudkou ranou prostřelil McCartyho.

„Krásné zakončení. Vyvrcholila tím naše skvělá část zápasu, kdy jsme pět až deset minut byli v maximální blízkosti jejich brány a skvěle presovali,” okomentoval otevírací branku Rodgers. „Předcházela jí ještě fantastická nahrávka Youriho. James už si v takových situacích umí poradit, je v nich opravdu dobrý. Zakončil to neuvěřitelně z obrovského úhlu.”

„Po celou dobu to jinak byl velmi těžký mač. Každý viděl hrát Southampton, v této sezoně jsou fantastičtí. Věděli jsme, že nám nedají vůbec nic zadarmo,” pokračoval 47letý kouč.

„Mají velmi kvalitní mužstvo, umí střílet spoustu gólů. To ale i my. Dokonce jsem přesvědčen, že jsme mohli skórovat víc než jen jednou, kdybychom byli o něco preciznější, klidnější a chamtivější.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..