Doba čtení: 2 minut(-y)

V rámci osmnáctého kola zavítala Londýnská Chelsea na hřiště Leicesteru. Lišky, které byly před tímto střetnutím na třetím místě tabulky by se díky případné výhře posunuly do čela tabulky. Naopak hráči Chelsea chtěli po sérii nepovedených výkonů navázat na vítezství s Fulhamem a posunout se směrem vzhůru. Jasný průběh zápasu a vítězství po brankách Ndidiho a Maddisona posunul Leicester do čela před celky z Manchesteru, United však mají zápas k dobru, City dokonce dva.

Utkání dvou celků z první poloviny tabulky začalo v rychlém tempu. Už v 6. minutě se k propadenému míči po nepovedené střele Barnese dostal na vápně defenzivní záložník Ndidi. Ačkoliv střelba nepatří mezi jeho přednosti, ujmul se šance na výbornou a nechytatelnou střelou od tyče vstřelil první gól utkání a Leicester šel do vedení. Další velkou příležitost přinesla 15. minuta a v ní Maddison. Ten se nebál vystřelit z poza vápna, jenže svou ránou pouze orazítkoval horní část brankové konstrukce.

Prvním náznakem šance pro Chelsea byla ta, do které se dostal mladíček Hudson-Odoi, ten však branku soupeře netrefil. Ve 38. minutě si Evans nedovoleně zakročil v souboji s Pulišičem a místo míče trefil soupeřovu nohu. Rozhodčí zprvu ukázal na pokutový kop, následně však po přezkoumání videa změnil svůj verdikt a Chelsea měla možnost volného přímého kopu z velkého vápna. Po dvou nevyužitých šancích Londýského celku přišla odpověď od domácího týmu v podobě pojistky do šatny z kopačky Maddisona. Ten se po odrazu míče rychle zorientoval a míč poslal kolem Mendyho do sítě. Leicester šel do poločasové přestávky s vedením 2:0.

Druhý poločas pokračoval šancí domácích. Na centr do vápna si nejlépe naběhl Justin, avšak svou střelou hlavou trefil pouze boční síť. V 57. minutě předvedl Vardy, že kromě střílení branek umí i připravovat šance. Přihrávkou mezi obránci našel výborně nabíhajícího si Tielemanse, který si míč prvním dotykem převzal a druhým střílel. Jeho pokus skončil na noze brankáře Mendyho a skóre se tak neměnilo. V 86. minutě se prosadil Werner a hráči Chealsea se chtěli nadechnout k závěrnému náporu ve snaze vyrovnat. Radost jim však zkazil rozhodčí, který po konzultaci s videorozhodčím písknul ofsajd. Zápas skončil vítězstvím Lišek a jejích posunem do čela tabulky, kde zůstanou minimálně do středečního odpoledne. V tu dobu hraje Manchester United na hřišti o záchranu hrajícího Fulhamu.