Doba čtení: < 1 minuta

Liverpool a Everton bude muset znovu hrát bez fanoušků, jelikož město zamířilo do tzv. třetí úrovně. 

Liverpool a Everton byly jedinými kluby v celé Premier League, jejichž zápasům mohli přihlížet diváci, to se ale nyní mění. Liverpool se totiž dostal do tzv. třetí úrovně a utkání se znovu budou odehrávat za zavřenými dveřmi.

Britská vláda 2. prosince oznámila, že Liverpool spadá do ‘úrovně 2’, která umožnila návrat diváků zpátky na stadiony. Celkem se jich mohlo vrátit 2,000.

Vláda ale nyní aktualizovala rozdělení, které znamená, že žádný klub z Premier League ani z Anglické fotbalové ligy (Championship, League One + Two) nebude mít výhodu v podobě fanoušků na stadionech, jelikož všechny zápasy se odehrají za zavřenými dveřmi.

Ministr zdravotnictví Matt Hancock na středeční tiskové konferenci oznámil, že až 3/4 Anglie čtvrtečním ránem vstupují do 4. úrovně.

“I ve většině oblastí, které se prozatím nedostaly do úrovně 4, narůstají případy, a proto je nutné uplatňovat opatření úrovně 3 také v širším měřítku – včetně Liverpoolu a oblasti North Yorkshire. Zbytek Yorkshire zůstává na úrovni 3. Tyto změny vstoupí v platnost zítra ráno od 00:01 hodin”, řekl Hancock.

Everton k tomuto rozhodnutí uvedl: “Můžeme potvrdit, že s odkazem na rozhodnutí vlády se region Liverpoolu přesouvá do 3. úrovně a restrikce platí od dnešní půlnoci. Proto nemůžeme dále přivítat fanoušky na Goodison Parku a to až do odvolání, včetně pátečního zápasu s West Ham United.”

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..