“Liverpool by měl ignorovat Van Dijka a další oběti zranění”

0
van dijk
Doba čtení: 2 minut(-y)

Liverpool musi zaujmout k současné krizi se zraněními tvrdý postoj, říká John Barnes. Legenda Reds svůj klub také vyzvala, aby ti na hřišti a v plné síle ignorovali ty hráče, kteří uvízli na lavičce zraněných. 

Dny plné úsměvů na Anfieldu se pomalu vytrácí a nemá to ani moc co dělat s výsledky. I přesto, že v úterý Reds vyhráli nad FC Midtylland v rámci Ligy mistrů, přišli nejspíše o dalšího hráče. Fabinho musel být v prvním poločase kvůli zranění vystřídán.

Právě Brazilec měl totiž být dlouhodobým náhradníkem zraněného Virgila van Dijka. Ten si kvůli poškození předního zkříženého vazu v této sezóně nejspíše už nezahraje. No a Klopp tak nyní přišel o další defenzivní posilu. Zatím není jisté, jak dlouho bude Fabinho mimo hru, ale pro Liverpool se bez pochyby jedná o velké nepříjemnosti.

I přesto ale John Barnes vyzývá Liveprool, aby nezoufali a svou energii soustředili na ty, kteří jsou k dispozici. “Přijít o hráče jako je Virgil van Dijk je obrovskou ztrátou, ale záleží na tom, jak moc se bude tým soustředit na to, že ho nemá. 

“Pokud stráví mnoho času přemýšlením o tom, že hrají bez něj, stane se to přirozeně negativním faktorem. 

“Pamatuji si, že když jsme hráli a některý z klíčových hráčů se zranil, filozofií klubu bylo to, že tým je nakonec ta nejdůležitější věc. To je něco, co s sebou Jurgen Klopp rozhodně přinesl zpět. 

“Když se zranil důležitý hráč, zaměstnanci s ním ani nepromluvili. Vím, že to zní krutě, ale tak to bylo. 

“A přesně to musí být přístup, který Liverpool zaujme.”

Jurgen Klopp po úterním zápase přiznal, že zranění Fabinha je ‘to poslední, co právě potřebuje’. Nicméně jmenoval trojici mladíků, kteří by mohli Virgila van Dijka a Fabinha nahradit. Jedním z nich je 19-ti letý Rhys Williams, který Brazilce v zápase Ligy mistrů vystřídal. Dále to jsou 23-letý Nathaniel Phillips a 17-ti letý Billy Koumetio.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..