Liverpool je definicí mě samotného, říká po příchodu na Anfield Thiago Alcantara

Na tuhle posilu fanoušci Reds netrpělivě čekali snad celé léto. A dočkali se! Jejich klub totiž včera posílil muž pyšnící se 28 týmovými trofejemi a nejčerstvěji vítězstvím v Lize Mistrů, kterou v srpnu ovládl s Bayernem Mnichov. Je jím 29letý španělský záložník Thiago Alcantara, jenž se anglickému mistrovi upsal na čtyři roky. My vám přinášíme jeho rozhovor pro klubové stránky Liverpoolu.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)
Thiago, vítej v Liverpoolu. Můžeš popsat jak se právě cítíš?

Děkuju. Je to úžasný pocit. Čekal jsem na tento moment strašně dlouho a jsem neskutečně šťastný, že jsem tu.

Proč jsi se rozhodnul jít právě do Liverpoolu?

Protože jak jde čas, snažíte se vyhrát, co jde. A když vyhrajete, chcete vyhrát ještě víc. Myslím, že tento klub je definicí mě samotného – chci dosáhnout všech cílů, vyhrát tolik trofejí, kolik jich je jenom možné vyhrát.

Mluvil jsi s někým o Liverpoolu, o tom, co tu můžeš očekávat? Třeba s některým z bývalých hráčů?

Jasně. Ale ani ne tak o fotbalové stránce, protože Liverpool je zkrátka v posledních letech tam, kde je, ale spíše jsme bavili o rodinných a životních podmínkách, tedy jaký je Liverpool jakožto město, jak se v něm vyznat, jak se v něm žije a tak. Třeba Philippe Coutinho a Xabi Alonso mi obrovsky pomohli, abych udělal tento krok.

Jaké pro tebe byly poslední dny a hodiny, kdy už vše směřovalo k dokončení přestupu?

Wow. Abych řekl pravdu, bylo to těžké, poněvadž jsem byl v Bayernu dlouhých sedm let a od prvního do posledního dne tam jsem byl ohromený, ať už klubem, tamními lidmi či samotným městem. Opravdu nebylo vůbec jednoduché opustit Mnichov, ale nakonec šlo o přesun sem, takže rozhodnutí bylo jasné, ačkoliv zároveň těžké.

Ty tu teď ovšem nejsi poprvé. Co si pamatuješ ze zápasu na Anfieldu v loňském ročníku Ligy Mistrů?

Vlastně to bylo podruhé. Když jsem tu byl prvně, bylo mi asi pět, nebo šest let. Můj táta (Mazinho, někdejší brazilský fotbalový záložník) hrál proti Liverpoolu s Celtou Vigo, myslím, že tehdy to byl ještě UEFA Cup. Mé zdejší podruhé byla uhraná remíza (0:0). Neplánovali jsme bránit tak moc, jak jsme bránili, ale vy jste byli silnější než my a bylo potřeba se tomu přizpůsobit.

Jak se těšíš na vystoupení v novém domově – Anfieldu?

Netěším se jen na to, až si tu zahraju, ale také na trénování s mými novými spoluhráči, na poznání trenéra, toho, jak tým hraje. Chci klukům pomoct, aby byli ještě lepší, než jsou a já mohl být lepší, než jsem.

Co se týče kondice, samozřejmě pauza byla letos dost krátká, ale stejně, cítíš se připravený naskočit rovnou do plného vytížení?

Myslím, že já ani žádné prázdniny neměl – cítím se jako uprostřed sezony! Řekl bych, že jsem na tom výborně, jsem připravený na 100 %.

Fanoušci Liverpool jsou doslova nadšení z tvého příchodu. Jaká je tvá zpráva k nim?

Určitě nejsou víc nadšení než já! Není to o říkání nějakých slov, je to o tom něco udělat. A já do toho dám na hřišti za své spoluhráče, klub i fanoušky celé své srdce!

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..