Doba čtení: < 1 minuta

Liverpool je podle posledních zpráv blízko k podpisu smlouvy se stoperem RB Lipska Ibrahimou Konatém. Úplná dohoda ještě není na stole, ovšem zástupci anglického klubu zaznamenali v řešení tohoto přestupu značný progres. Jednání o příchodu jednadvacetiletého francouzského stopera jsou tak nyní v pokročilé fázi. Výstupní klauzule za služby talentovaného obránce má hodnotu kolem 40 miliónů euro.

Jako první přišel se zprávou o pokročilém rokování mezi zástupci Liverpoolu a Lipska, potažmo Konatého, novinář The Athletic David Ornstein. Podle něj je právě Konaté pravděpodobnou volbou při řešení Liverpoolských patálií na pozici stopera. Je takřka jisté, že Liverpool v létě na této pozici posílí.

Zapomínat se také nesmí na to, že je v řešení také potenciální přestup Turka Ozana Kabaka, který posílil Liverpool v lednovém přestupovém období formou hostování ze Schalke 04. Otázkou tak je, zda by přestup jednoho z těchto dvou zmíněných stoperů nevyloučil přesun toho druhého.

Zdroje v Německu uvádějí, že si je Lipsko plně vědomo toho, že kolem Konatého krouží množství velkoklubů a je jen málo pravděpodobné, že se jeden z nich nerozhodne aktivovat jeho výstupní klauzuli a bude tak moci s hráčem zahájit debatu o přestupu.

Konaté byl při obou vzájemném duelech Liverpoolu a Lipska v rámci letošního ročníku Ligy mistrů pouze na lavičce náhradníků.

Momentálně je Konaté součástí francouzského týmu na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Do prvního zápasu proti Dánsku nezasáhl, ovšem ve druhém, vítězném, utkání proti Rusku už byl v základní sestavě.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..