Doba čtení: < 1 minuta

Liverpool předvedl v první polovině neuvěřitelný výkon a v prvním kole čtvrtfinále Ligy Mistrů ohromili Manchester City 3-0.

Mohamed Salah otevřel skóre hned po prvních 12 minutách a následně si vedení Červených pojistil Alex Oxlade-Chamberlain.

City vypadalo velmi problémově v defenzivní linii, což také potvrdil i Sadio Mané, který skóroval 3. a zároveň poslední gól zápasu a to v 31. minutě.

Nejvíce gólů skórovaných Liverpoolem proti jednomu oponentovi od jmenování Jurgena Kloppa manažerem (10/2015)
17MAN CITY, Watford, Arsenal
15West Ham
14Stoke, Southampton

Sestava

Liverpool: Karius (6), Alexander-Arnold (8), Lovren (7), Van Dijk (7), Robertson (8), Henderson (7), Milner (8), Oxlade-Chamberlain (8), Salah (8), Mane (7), Firmino (7)

Náhr: Wijnaldum (6), Solanke (6), Moreno (5)

Man City: Ederson (5), Walker (5), Kompany (5), Otamendi (4), Laporte (4), Fernandinho (5), Silva (5), De Bruyne (5), Gundogan (4), Sane (5), Jesus (4)

Náhr: Sterling (5)

Muž zápasu: Trent Alexander-Arnold

• Liverpool je neporažen na domácím stadioně v Evropské soutěži od října 2016 (0-3 proti Real Madridu) a prodloužili svou šňůru bez domácí porážky na 15 Evropských zápasů na Anfieldu (V10 R5)
  • Manchesteru City se nepodařilo v celém zápase ani jedinkrát vstřelit na cíl a to poprvé od 26. října 2016 (vs Man Utd v League Cupu)
  • Liverpool jsou nejlepším střeleckým týmem v Lize Mistrů v této sezóně – 31 gólů
  • 18% gólů Manchesteru City obdrželi právě od Liverpoolu (napříč soutěžemi) – 7/38
  • Mo Salah se přímo podílel na 9 gólech v 9 zápasech LM v této kampani (7 gólů, 2 asistence)
  • Roberto Firmino se podílel na 11 gólech LM v této sezóně (7 gólů, 4 asistence), jen Cristiano Ronaldo je na tom lépe (17)