Doba čtení: < 1 minuta

Liverpool si v neděli večer poradil na domácím Anfieldu s lídry tabulky Leicesterem City, které porazili 3-0. Reds se tak z 3. místa posunuli na druhé a Lišky se naopak propadly na 4. příčku. Liverpool ale během tohoto zápasu prodloužil i jeden neuvěřitelný rekord.

Tým Jurgena Kloppa si musel poradit bez Mohameda Salaha, Jordana Hendersona, Joe Gomeze i Trenta Alexander-Arnolda. Nicméně ani to je nezastavilo a poté, co skóre otevřel Jonny Evans vlastním gólem (21. minuta), vítězství potvrdil i Diogo Jota hlavičkou. O poločase už domácí vedli 2-0. Třešničkou na dortu byla další hlavička, tentokrát v podání Roberta Firmina ke konci utkání.

Liverpool tak na domácím Anfieldu prodloužil svou šňůru bez porážky už na 64 zápasů. Naposledy tam prohráli v dubnu 2017. Současný kádr tak překonal klubový rekord v nejvyšší anglické lize, který držel tým z roku 1981.

Vítězství Červených znamená, že s prvním Tottenhamem sdílejí stejný počet bodů a sedí na prvních dvou příčkách tabulky.