neymar barcelona
Doba čtení: 2 minut(-y)

Louis van Gaal v rozhovoru s FourFourTwo přiznal, že chtěl do Manchesteru United přivést hráče jako Neymara, Sadia Maného a N’Gola Kanté, musel se ale spokojit až s 5. možností na každou z těchto pozic. 

Van Gaal se stal na Old Trafford trenérem v roce 2014, kdy nahradil Davida Moyese. Jeho působení ale fanoušci vnímají jako neslavné a i přesto, že do klubu přivedl Anthony Martiala, Memphise Depaye, Angela Di Mariu a Radamela Falcaa, chtěl po klubu ještě o něco znělejší jména. Těch se nicméně nedočkal. “Měl jsme zájem o Roberta Lewandowskeho, ale to nebylo snadné, proto jsem se pokusil o Gonzala Higuaina. Než jsem do United přišel, s klubovou radou jsem mluvil i o Neymarovi. 

“Když jste v takovém klubu, musíte myslet ve velkém – pro United byl také zajímavým, především z hlediska prodeje dresů. Já hlavně chtěl rychlá křídla. 

“Proto jsem si vyhlídl i Sadia Maného a Riyada Mahreze. Na mém seznamu byl i Thomas Muller a v centru zálohy pak N’Golo Kanté. Pokusil jsem se i o Jamese Milnera, který byl už celkem v pokročilém věku, ale byl velmi funkční a měl vůdčí schopnosti.

“Do obrany jsem si představoval Sergia Ramose a Matse Hummelse, protože ta naše nebyla na postup od defenzívy dostatečně silná. To byly mé přestupové priority. Nevím proč jsem jako manažer nebyl součástí žádných vyjednávání.

“Když jsem odešel, hráči jako Mahrez a Kanté skončili v City a Chelsea, zatímco United je nemohl získat. To mi přijde zvláštní.”

Louis Van Gaal v United skončil po dvou sezónách.

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..