Doba čtení: 2 minut(-y)

Kapitán Manchesteru United Harry Maguire se v nedělním zápase postaral o klubový rekord, následně se ale zranil. Ani to však Red Devils nezastavilo, jelikož nad Aston Villou zvítězili 3-1.

Po střetu ve Villa Parku se střední obránce postaral o nový rekord v odehraných minutách v ligových zápasech Manchesteru United v řadě.

Maguire v neděli nastoupil do 72. utkání v anglickém elitním celku a nevynechal ani jedinou minutu akce, tedy až do doby, kdy se zranil. Do konce zápasu přitom zbývalo 11 minut.

Co se stalo?

28letý Angličan šel k zemi v druhém poločase poté, co se dostal do střetu se svým spoluhráčem Edinsonem Cavanim a křídelníkem Villy Anwarem El Ghazim.

Maguire si zranil kotník a po ošetření přímo na hřišti se vrátil zpátky do hry. Nicméně krátce poté šel znovu k zemi a zápas musel opustit. Vystřídal jej Eric Bailly.

Co víme?

„Jsem velmi šťastný, že jsme se [kvalifikovali do Ligy mistrů] již dvakrát,“ řekl boss United Ole Gunnar Solskjaer na tiskové konferenci po zápase, který jim zajistil místo v top 4 Premier League a tedy následnou kvalifikaci do Ligy mistrů.

„A samozřejmě nás ještě čeká finále (Evropská liga), na které se nyní také těšíme,“ dodal. „Doufejme, že bude s Harrym Maguireem. Nevím, musíme ho nejdříve zkontrolovat.

„Může to být několik týdnů, může to být pár dní, kdoví. Doufejme, že to nebude příliš špatné, ale nejsem lékař a teprve zítra se na něj musíme pořádně podívat.

„Byl to kotník, dolní končetina. Myslím, že přistál na něj, vymknul si ho a ještě dostal knock.“

Jaký rekord Maguire překonal a jaký mu unikl?

Bývalá hvězda Wiganu byla blízko k překonání rekordu Garyho Pallistera v nejvíce dohraných zápasech Premier League za United.

Pallister nastoupil a dokončil celkem 71 zápasů v řadě a to v období od listopadu 1993 do května 1995.

Maguire tento rekord vyrovnal před dvěma týdny proti Leedsu a očekávalo se, že minulý týden jej v zápase s Liverpoolem překoná. Utkání ale bylo kvůli protestu fanoušků odloženo.

Šlágr United–Liverpool má svůj nový termín, ďábly čekají čtyři zápasy v příštích sedmi dnech!

Přestože se tak obránci nepodařilo zajistit si tento rekord, dokázal překonal Pallisterův milník za nejvíce po sobě jdoucích odehraných minut.

Pallister nedokončil 72. zápas kvůli střídání před 60. minutou během prohraného zápasu jeho týmu s Villou 3:1. To bylo v srpnu 1995.

Maguire se však dostal až do 79. minuty předtím, než musel být vystřídán.