Majitel Sheffieldu odhalil zákulisí Wilderova odchodu: Skákali jsme, jak pískal. Chtěl vyplatit 4 miliony liber!

Před téměř dvěma týdny skončilo působení Chrise Wildera na lavičce Sheffieldu United, zřejmě kvůli neshodám s majitelem klubu princem Abdullahem. Ten teď poprvé od oné události vystoupil na veřejnost a anglickému serveru Sky Sports detailně popsal, jak se celý odchod, mezi fanoušky Blades mimořádně uznávaného a oblíbeného muže, udál. 

0
Doba čtení: 3 minut(-y)

„V prosinci mi Stephen Bettis (výkonný ředitel klubu) řekl, že se Chris zmínil o rezignaci. Dělal jsem si starosti a věděl jsem, že to telefonát nezachrání. Bylo potřeba promluvit s ním osobně,” začal vyprávění saúdskoarabský byznysmen už na konci loňského kalendářního roku.

„Jenže tu byl jeden zásadní – covid. Všichni Saúdové totiž měli zakázáno opustit zemi. Dva týdny jsem se tedy snažil o získání zvláštního povolení, abych se mohl dostat do Anglie. Jakmile se mi to povedlo, letěl jsem do Londýna a následně zamířil přímo do Sheffieldu, kde jsem se potkal s Chrisem před utkáním proti Southamptonu.”

„Řekl jsem mu, že i kdybychom už do konce sezony prohráli úplně každý zápas, nevyhodím ho. Potřeboval jsem, aby byl koučem právě on. Věřil jsem, že on je tím správným mužem, který by nás příští rok dovedl zpět do Premier League,” odhalil princ Abdullah s tím, že by se celé vedení klubu sešlo hned po konci sezony a prodiskutovalo, co a jak zlepšit.

„Jen jsem zmínil, že se mi moc nelíbí, jak někdy po porážkách říká do médií: ‚Nedovedu z písku upéct koláč,’ nebo ‚jediné co mám, jsou hráči Championship.’ Nevrhalo to na klub dobré světlo, vždyť ti kluci skončili vloni devátí!”

„Je pro mě v pohodě, když po výhře dává Chris veškerý kredit sobě, ale tím pádem by měl na sebe vzít i porážky a být za ně zodpovědný. To ale nedělal, místo toho jen vykládal, že všechno kolem něj je odpad,” nazlobil se 56letý zbohatlík.

Byli jsme nepříjemně překvapeni, že chce 4milionové odstupné

Chris Wilder mu podle něj také v hodinovém hovoru sdělil důvody, proč chtěl post trenéra opustit. „Cítil, že tým potřebuje změnu, nový hlas. My mu ale znovu opakovali, že rozhodně nemáme v plánu jej odvolávat. Pochopitelně jsme v tom Chrisovi nemohli bránit, ovšem připomněl jsem mu, že pokud rezignuje sám, určitě ho nevyplatíme tolika penězi, jako kdyby rezignoval.”

„No a poté se rozjela emailová ‚válka’ mezi jeho zástupcem a naším finančním ředitelem. Byli jsme velmi nepříjemně překvapeni, když jsme zjistili, že za svou rezignaci požaduje 4 miliony liber. Šel jsem si s ním o tom promluvit: ‚V žádném případě ti nezaplatíme takovou sumu. Ty chceš sám odejít, my tě nevyhazujeme, tak proč bychom ti měli dávat tvůj skoro roční plat?!’”

Skákal jsem, jak Chris pískal, je moje chyba, že jsme vyhodili desítky milionů

A obrázek Chrise Wildera dobarvil princ Abdullah při popisování přestupní politiky Blades. Wilder měl totiž v tomto směru hodně uvolněné ruce a přivedl si hned několik posil. Mimo jiné i Rhiana Brewstera, z nějž udělal nejdražšího hráče v historii klubu. Jenže dvacetiletý útočník v 24 zápasech nedal dosud ani jednu branku!

„Před oním zmiňovaným mačem se Southamptonem jsme spolu hovořili také o lednovém přestupovém okně. A po tomhle našem setkání jsem se zase cítil dobře. Měl jsem dojem, že to na udržení Chrise a nějaké jeho uklidnění bude stačit, a tak jsem se vrátil domů do Saúdské Arábie,” pokračoval v příběhu princ Abdullah.

„Jenže po porážce od Crystal Palace na začátku ledna mi znovu volal Stephen, aby mi oznámil, že Chris si to nerozmyslel a chce rezignovat. To jsem se vnitřně docela naštval, i když pravda hlavně na sebe. Cítil jsem, že je to moje chyba, protože jsem skákal jak on pískal a na přestupovém trhu jsme tak přišli o 120 milionů liber.”

„Liverpool či Tottenham mají maximálně dva tři typické útočníky. My jich máme šest. A pochybuju, že by je nový kouč všechny chtěl. Přitom jsme na ně vyplýtvali 60 milionů liber,” nechápal vlastník Sheffieldu United.

Wilderova éra je již každopádně minulostí. Jeho místo převzal někdejší boss Barnsley či Leedsu, jenž pracoval s sheffieldskou U23, Paul Heckingbottom. Zatím do konce sezony, princ Abdullah přiznal, že chce mezitím najít dlouhodobou náhradu.

„Naší prioritou není pochopitelně nic jiného, než okamžitý návrat mezi elitu. Ve hře je de facto jakákoliv možnost. Rozhodnutí chceme udělat co nejdřív, ale zároveň nás zajímá, jak se bude tým prezentovat v posledních zápasech sezony. Chceme trenéra, který bude mluvit i do přestupů a složení kádru, ale už se poučíme z předchozích chyb,” ujistil Abdullah.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..