Manchester City byli donuceni k vlastní obhajobě z obvinění, že se pokusili podvést Finanční pravidla Fair Play (FFP).

Minulý týden německý magazín Der Spiegel publikoval článek, ve kterém uvedli, že současní mistři Premier League si v roce 2014 zajistili dohodu s UEFA, aby se vyhli potenciálnímu zákazu účasti v Lize Mistrů kvůli porušení pravidel FFP (celý článek najdete tady).

Man City na otištěný článek reagovali se slovy, že se k tomuto ‘organizovanému a jasnému pokusu o zničení jejich pověsti’ vyjadřovat nebudou.

V pondělí Der Spiegel zveřejnil nový článek o tom, že se City pokusilo oklamat UEFA tím, že prostřednictvím svých sponzorů v Abu Dhabi směřovali miliony liber jejich majitele Šejka Mansoura do klubu.

City zopakovalo své prohlášení, které vydalo minulý týden, kde obhajovali své postavení a odkazovalo na ‘materiály mimo kontext, které byly napadeny nebo ukradeny ze City Football Group a srdužených osob Manchesteru City’. Nicméně se očekává, že budou během týdne nuceni k zodpovězení mnoha otátek.

 

O co jde?


E-maily mezi šéfy Man City, které do rukou získal právě německý Der Spiegel, obviňují Šejka Mansoura, člena královské rodiny, z navyšování už tak lukrativních sponzorských smluv City s emirátskými společnostmi vlastními penězi – což by bylo jasné porušení pravidel FFP.

Podle emailů Šejk Mansour ‘doplnil’ partnerské dohody City s Abu Dhabi a to £149,5 miliony a to v roce 2012.

O rok později musel klub zaplnit ‘díru v rozpočtu’ a to konkrétně £9,9m, aby splnil pravidla FFP a to kvůli odškodnění propuštěného trenéra Roberta Manciniho.

Řešením klubu bylo podle německého magazínu přesvědčit tři ze svých hlavních investorů – Aabar, cestovní kancelář Abu Dhabi a leteckou společnost Etihad – aby zvýšily své sponzorské dohody na £7,5m.

Uniklé emaily datované mezi lety 2010 a 2015 ukazují, že kluboví ředitelé označili právě Šejka Mansoura za pravého zdroje tohoto peněžního obnosu.

Druhá část seriálu Der Spiegel byla zveřejněna v úterý a tvrdí, že City založilo projektovou skupinu, která obchází pravidla FFP. Manchester CIty odpovědělo na článek prohlášením, které bylo vydáno již minulý týden.

UEFA uvedla, že se ‘nemůže ke konkrétním případům vyjádřit kvůli povinnostem zachovávat důvěru’, ale řídící fotbalový orgán bude jistě v příštích pár dnech pod velkým tlakem opětovně zahájit vyšetřování financí Manchesterského klubu.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.