Doba čtení: < 1 minuta

Manchester United zablokoval cestu středního obránce Victora Lindelofa do Dánska, kde si měl se švédskou reprezentací zahrát přátelské utkání. Důvodem toho jsou přísná pravidla týkající se koronaviru a situace v Dánsku, kde se šíří zmutovaný kmen koronaviru. 

Dneškem začíná reprezentační přestávka a hráči se tak rozprchli do svých reprezentačních týmů. Manchesterský celek, který o víkendu porazil Everton 3-1, ale toto neumožnil svému hráči Victoru Lindelofovi.

Zprávu potvrdila už i Švédská fotbalová asociace. Velká Británie totiž zavedla přísná pravidla pro cestování do Skandinávie. V Dánsku, kde si Švédové zahrají přátelský zápas už ve středu, se totiž na severu země rozšířila mutace koronaviru, která je přenášena z norků na lidi. V zemi už je takto potvrzených 12 případů.

Koronavirus se z norků na člověka přenesl už ve stovkách případů – ale přímo tento nový mutantní kmen prozatím nakazil 12 lidí. Vědci se však obávají, že i takto nízký počet může být začátkem „nové pandemie začínající znovu, tentokrát pocházející z Dánska”.

Lindelof a další 4 Švédové hrajících na Ostrovech tak budou muset v následujících dnech zůstat v Anglii a do Stockholmu odcestují až po odehraném zápase svého týmu.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..