Danny Higginbotham vyzval Manchester United, aby co nejrychleji najali technického ředitele, který by jim pomohl nastartovat rekonstrukci prvního týmu. 

United byl tento týden vyřazen v Ligy Mistrů a to po porážce 3-0, kterou utrpěli proti Barceloně (celkově 4-0).

Sám trenér Rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer přiznal, že United bude potřebovat několik let k tomu, aby se dostali zpátky na fotbalové výsluní a usadili se mezi elitou Evropy.

Manchesterský celek se připravuje na rušné léto, kdy by mohlo odejít až 6 hráčů.

“Tohle léto bude pro United velké” říká Higginbotham.

“Když předvedou dobrý výkon a vyhrají, lidé hned začnou říkat ‘oh, jsou zpátky’. Když ale zápas prohrají, všude okolo zní ‘no, bude to trvat pár let, než se vrátí zpátky’. Nic mezitím neexistuje. 

“Solskjaer přišel a dostal tým zpět na trať. Získal pár neuvěřitelných výsledků – hlavně pak venku. 

“Ale to nesmaže fakt, že Liverpool a Manchester City jsou v tuto chvíli daleko, daleko před United.”

Úterní porážka proti Barceloně znamená, že United prohrál 5 z posledních sedmi zápasů. Propadli se z top 4 Premier League a byli vyřazeni z FA Cupu a Ligy Mistrů. To je protiklad prvních 17 zápasů Solskjaera ve vedení, kdy vyhráli 14, remizovali dva a prohráli pouze jediný.

Higginbotham pokračoval: “Když se kormidla ujal Solskjaer, byla mi položena otázka, jak dlouho si myslím, že to bude trvat předtím, než začnou zase vyhrávat trofeje. 

“A já svůj názor od té doby nezměnil. Bude to několik let, protože je to postupný proces. 

“Uvidíme, co se stane v létě a já věřím, že jednou ze změn bude technický ředitel. To je způsob, jakým se v dnešní době dělá fotbal. Potřebují někoho, komu může manažer říct ‘potřebuju X, Y, Z’, namísto toho, aby trenér chodil za Woodwardem a to víme, jak dopadá. Manažer už má tak těžkou práci a musí mít nějakého prostředníka.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

anglickaliga.com

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.