Doba čtení: < 1 minuta

Ole Gunnar Solskjaer varoval Manchester United před tím, aby neskončili jako Liverpool, který je už mnoho let bez titulu. 

United ligu nevyhrál od odchodu Sira Alexe Fergusona v roce 2013, přičemž nejblíže se mu přiblížili v loňské sezóně pod José Mourinhem, kdy se sice umístili na druhém místě, ale daleko za svými rivaly City.

Liverpool mezitím nezískal ligový titul od roku 1990, ale letos to pro Reds vypadá hodně nadějně. Do konce sezóny jim zbývá 12 zápasů a i když sedí druzí za City se stejným počtem bodů, jen díky horšímu gólovému rozdílu, mají výhodu jednoho zápasu navíc.

United se utká s Liverpoolem v neděli odpoledne na Old Traffordu a Solskjaer se do tohoto zápasu poprvé zapojí z trenérské pozice. “Samozřejmě, že tlak na ně musí cítit. Myslím si, že nejen hráči, ale také fanoušci. 

“My titul nevyhráli už několik let, takže to chceme rychle změnit. Musíme se postarat o to, abychom nebyli šťatsní a spokojení na místech v top 4. 

“Když míříte nízko a svého cílu dosáhnete, je to daleko nebezpečnější, než když míříte vysoko a unikne vám.

“Je těžké tady vyhrát titul. Je to nejspíše ta nejtěžší liga na celém světě.”

Solskjaer na páteční tiskové konferenci ale nemohl odolat rýpnutí směrem ke svým rivalům se slovy: “Doma mám několik fanoušků Liverpoolu a vždycky říkají, že tenhle rok bude jejich. Pak je říjen a oni řeknou ‘OK, tak příští rok’. 

“Nyní ale v závodu jsou, takže to pro ně bude skvělý konec sezóny. My se ale musíme soustředit na sebe.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..