Manchester City říká, že jsou ‘zklamaní, ale bohužel ne překvapeni’ poté, co byli po vyšetřování finanční fair play přeřazeni do rozhodčí komory klubu finanční kontroly. 

UEFA proti Manchesteru City otevřela případ na začátku tohoto roku a to po údajných finančních nesrovnalostech. Klub na Etihad stadionu ale vše zcela odmítá.

Nyní se očekává, že panel, který finanční obvinění vyšetřoval, doporučí roční zákaz účasti Man City v Lize mistrů.

Prohlášení UEFA, které zveřejnili ve čtvrtek, čte: “Hlavní vyšetřovatel klubu finanční kontroly (CFCB) po konzultaci s ostatními členy nezávislé vyšetřovací komory CFCB dnes rozhodl, že po ukončení svého vyšetřování postoupí Manchester City FC do rozhodčí komory CFCB.

“Vyšetřovací komora CFCB zahájila 7. března 2019 vyšetřování FC Manchester City za potenciální porušení předpisů FFP (Finanční Fair Play), které byly zveřejněny v několika médiích.

“UEFA se k této záležitosti nebude dále vyjadřovat, dokud nebude rozhodnutí CFCB vyhlášeno rozhodčí komorou.”

Na toto reagoval i samotný klub se slovy: “Fotbalový klub Manchester City je zklamaný, ale bohužel jej náhlé oznámení vedoucího vyšetřovatele CFCB IC Yves Leterme nepřekvapilo.

“Tyto uniklé dokumenty, které se za poslední týden objevily v médiích, svědčí o procesu, který má pan Leterme na starosti. 

“Manchester City je zcela přesvědčen o pozitivním výsledku v případě, že bude záležitost posouzena nezávislým soudním orgánem.

“Obvinění z finančních nesrovnalostí zůstává zcela nepravdivé a postoupení CFCB IC ignoruje ucelený soubor nevyvratitelných důkazů, které Manchester City FC Komoře poskytl.”

UEFA vyšetřování zahájila po uniklých dokumentech Footbal Leaks, kteří je poskytli německému magazínu Der Spiegel.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.