Manchester City jasně přehrál Burnley 4:1

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Burnley – V 15.kole Anglické Premier League zavítal tým Manchesteru City na půdu Burnley. Hráči City měli v plánu naplno bodovat po pouhé remíze se 14. Newcastlem United. Pro City by další ztráta bodů znamenala navýšení rozdílu na čelo tabulky, kde na 1. Liverpool ztrácí 11 bodů. Svěřenci Pepa Guardioly zabrali a po vydařeném zápase si po výhře 4:1 odvážejí všechny 3 body.

Hráči Manchesteru City neponechali nic náhodě a do zápasu vstoupili nejlépe jak mohli, když už ve 24. minutě si přihrávku od Davida Silvy převzal Gabriel Jesus, stejně jako kdysi slavný Thierry Henry navedl míč na levé straně vápna a přesnou ranou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení. Na tuto střelu neměl domácí brankář Pope šanci dosáhnout. Po osmi minutách mohlo City svůj náskok navýšit, ale tentokrát se Pope vytáhl proti přízemní střele, kterou vyslal Raheem Sterling. Do konce poločasu se gólman domácích předvedl ještě jednou, jelikož zneškodnil střelu Bernarda Silvy mířící k levé tyči.

Do druhého poločasu vstoupili fotbalisté City stejně dobře jako do prvního, když už pět minut po pauze dopravil míč do sítě opět Jesus, kterého přesným centrem našel Bernardo Silva. Už v 54. minutě mohl Jesus dovršit hattrick, ale jeho střela zamířila pouze vedle branky. V 68. minutě se po zablokovaném pokusu Davida Silvy dostal k odraženému míči na hranici vápna Rodri a přesnou střelou do pravého horního rohu změnil stav zápasu už na 3:0 pro Manchester. Povedený zápas ze strany City završil Mahrez, když se po individuální akci uvolnil na velkém vápně a přesnou střelou k levé tyči nedal brankáři domácích šanci. Jedinou brankovou příležitost si hráči Burnley vypracovali až na konci zápasu, když se jim podařilo pouze korigovat výsledek na konečných 1:4 po gólu Bradyho, který využil svého dobrého postavení a dokázal prostřelit Edersona.

Manchester City si tak po předchozí remíze s Newcastlem spravil chuť vítězstvím v Burnley. V dalším kole je na plánu derby o Manchester, do kterého budou hráči City vstupovat jako favorité, kdežto United musejí zabrat, jestliže chtějí v příštím roce figurovat v evropských pohárech.