Doba čtení: < 1 minuta

Pep Guardiola si je vědom, že dominance Manchesteru City v anglickém fotbale je k ničemu v případě, že se jim nepodaří vyhrát Ligu mistrů. 

City si v sobotu zajistili jako první mužský tým v Anglii domácí treble a to demolicí Watfordu ve finále FA Cupu 6-0. Ten si přidali na poličku k titulu Premier League a Poháru EFL.

Guardiola udělal ze City jeden z nejlepších týmů Anglie vůbec, o čemž svědčí i loňská rekordní sezóna 2017/18, ale jejich nedostatek úspěchu na poli evropském je na jejich portfoliu černým puntíkem.

V této sezóně Ligy mistrů skončili ve čtvrtfinále, kde je porazil Tottenham – tým, který se v ligové tabulce umístil 27 bodů za nimi – a nikdy nepřekročili práh semifinále.

Guardiola si je tak nutnosti evropského úspěchu dobře vědom: “Už jsem řekl v minulosti, že moc dobře vím, že budeme posuzováni podle toho, zda Ligu mistrů vyhrajeme nebo ne. Vím, že dokud se nám to nepodaří, nebude to dostačující. 

“To se se mnou táhne. Vím o tom. Když jsem přišel do Barcelony, měli jsme štěstí a podařilo se nám to vyhrát 2 krát za 4 roky. 

“V tomto klubu máme rekordní body a úspěšné domácí soutěže, ale Liga mistrů je v porovnání s ostatními pozadu. Jsou tam silné týmy, konkurence je neuvěřitelná, ale i tak ji chci vyhrát.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..