Doba čtení: 2 minut(-y)

Manchester City je pouhých pár kroků od zisku titulu v Anglické Premier League, celkově by se jednalo o jejich sedmý triumf v klubové historii, z toho pátý v posledních deseti letech. Jen u ligového úspěchu však nemusí skončit…

Ve hře jsou v dalších třech soutěžích. Mezi ty patří Carabao Cup, FA Cup a zejména Champions League. V té se zatím nejdále dostali v sezóně 2015-16, kdy dokráčeli do semifinále. Tam ale nestačili na Real Madrid.

Tým vedený Pepem Guardiolou se blíží k opětovnému zisku koruny pro vládce Premier League. V čele tabulky mají čtrnáctibodový náskok na městské rivaly z United. Ti, stejně jako City, zvládli návrat po mezinárodní přestávce vítězně.

Cityzens s přehledem zvítězili na hřišti třetího Leicesteru, kdežto Rudí ďáblové museli otáčet domácí zápas s až šestnáctým Brightonem. S tím, že do konce sezóny zbývá odehrát pouhých osm zápasů, což znamená dvacet čtyři bodů ve hře, stačilo by, kdyby City, i s přihlédnutím k výrazně lepšímu brankovému rozdílu, získalo bodů jedenáct.

To i za předpokladu, že by hráči United dokázali všechny své zbývající zápasy vyhrát. Fanoušci Cityzens si pravděpodobně budou muset na své oslavy počkat až do května z důvodu účasti ve všech zbývajících soutěžích. 10. dubna je čeká Leeds United a 21. dubna vyjíždí na zápas s Aston Villou.

Před ziskem ligového triumfu si oslavy možná natrénují o pár dní předem. Už 25. dubna je ve finále Carabao Cupu čeká Tottenham v čele s Mourinhem, s nímž má Guardiola bohaté zkušenosti ze svého působení v Barceloně.

FA Cupu vede cesta k triumfu přes semifinále s Chelsea a následně případné finále 15. května s jedním z dvojice Leicester /Southampton.

Nejdůležitější je pro Guardiolu a jeho hráče pravděpodobně Champions League, kde na ně po postupu přes Bundesligovou Borrusii Monchengladbach čeká další Borrusia, tentokrát však Dortmund.

Po případném postupu se o účast ve finále utkají s lepším z dvojice Bayern Mnichov/Paris Saint-Germain, které se letos hraje 29. května na Istanbulském Olympijském stadionu.

Zisk quadruple, tedy čtyř trofejí v jedné sezóně, je pro tým s finančními prostředky a hráči jako má Manchester City každoročním předpokladem. Avšak v posledních letech se tento potenciál nedařilo naplnit. Letošní šance se tak nemusí v následujících letech opakovat, takže pokud se chtějí zapsat do historie, musí tak učinit tady a teď.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..