Premier League zná svého vítěze a podruhé v řadě se jím stal Manchester City.

Závod o titul Premier League trval až do finálního dne a díky výhře 4-1 proti Brightonu se stali mistry 2018/19.

S Liverpoolem předvedli neuvěřitelně dramatickou bitvu a nyní mají šanci zajistit si domácí treble. K tomu jim chybí už jen jediná trofej a to FA Cupu, jehož finále se odehraje 18. května proti Watfordu.

  • 8 – o titulu Premier League bylo už po osmé rozhodnuto až na finální den sezóny, přičemž samotný Manchester City si jej při těchto příležitostech zajistil 3 krát (2011/12, 2013/14, 2018/19)
  • 195 – Man City a Liverpool dohromady posbírali 195 bodů, což je nejvíce bodů získaných 2 anglickými týmy v nejvyšší lize
  • 4 – Manchester City vyhrál svůj 4. titul Premier League – jen Man Utd (13) a Chelsea (5) jich získali více

 

Konečná tabulka Premier League vypadá takto

Standings provided by Sofascore LiveScore

 

Reakce

Vincent Kompany: “Myslím si, že to byla nejtěžší a také nejuspokojivější sezóna, Liverpool byl neuvěřitelný. Nezasloužili si prohrát. Ale jsem šťastný za náš tým. Máme neuvěřitelné odhodlání.”

Jamie Carragher: “Man City je něco fantastického. Dá se pochopit, že hráči a manažer Liverpoolu se na to budou dívat trochu sklesle, protože za jejich výkony si měli něco zasloužit.

Liverpool má ale nyní trenéra, který je plný optimismu a v příští sezóně znovu vyzvou v boji o titul, ale pokud City zase získají 96, 98, 100 bodů, bude je těžké zastavit.”

Mohamed Salah: “V této sezóně jsme udělali všechno, co jsme mohli, prohráli jsme jediný zápas. Máme 97 bodů. Mohu Manchesteru City poblahopřát a příští sezónu o tuto trofej znovu zabojujeme.”

Pep Guardiola: “Musíme pogratulovat Liverpoolu a poděkovat jim – tlačili na nás a díky nim jsme tam, kde jsme. Je to skvělé, 98 bodů, obhajoba titulu. Standard hry jsme zvýšili v minulé sezóně a Liverpool nám letos pomohl. Museli jsme vyhrát 14 zápasů v řadě a neztratit jediný bod. Je to ten nejtěžší titul, který jsem ve své kariéře získal. A to s velkým náskokem.”

 

 

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.