Manchester United se blíží k jmenování datového vědce, který by měl zajišťovat podporu výzkumu v řadě oblastí, uvádí Adam Crafton.

Vedoucí fotbalového vývoje John Murtough vytvořil užší výběr několika kandidátů, tento seznam bude předán Joelovi Glazerovi a Edu Woodwardovi, kteří mají na starosti finální rozhodnutí. Vše by mělo být hotovo v horizontu jednoho měsíce.

United měli původně velmi dlouhý seznam, který byl tvořen převážně kandidáty z fotbalového světa, nyní se však poohlíží i ve farmaceutickém odvětví. Cílem je nalákat odborníky z těchto oborů na práci v elitním fotbalovém klubu.

Vedení chce někoho, kdo může studovat údaje v celé řadě výkonnostních ukazatelů – včetně lékařských či náborových – ale také se bude schopen starat o obchodní stránku klubu.

Tento proces je krokem k tomu, aby United založili vlastní výzkumnou jednotku, podobně jako to udělal Liverpool s Dr. Ianem Grahamem. Graham vystudoval teoretickou fyziku na Cambridge a jeho modelování pomohlo zlepšit výsledky Liverpoolu v oblasti prevence úrazů, kondice, výkonu na hřišti i přestupů.

Proces United funguje již několik měsíců, začal před vypuknutím koronaviru. Pandemie tento proces lehce zpomalila.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..