Doba čtení: < 1 minuta

Manchester United požádal o CCTV záběry, aby identifikovali fanoušky, kteří zpívali kontroverzní píseň o Romelu Lukakovi. 

Minulý týden United uvedl, že se radí o incidentu s Lukakou poté, co jej antidiskriminační orgán Kick It Out jako ‘rasistický’.

Lukaku trval na tom, že fanoušci United ‘to nemysleli zle’, ale vyzval příznivce, aby ji před sobotním kláním proti Southamptonu nezpívali. Na což ale fanoušci neslyšeli a z Unitedského kotle zněla znovu tato píseň. Dále k tomu i přidali sloku ‘My jsme Manchester United, budeme zpívat to, co chceme.’

Manažer Mourinho si po výhře 1-0 nad Saint nemohl vynachválit ‘úžasnou’ podporu se slovy, že ‘nerozumí tomu, co fanoušci zpívají’.

Nicméně včera klub na Old Traffod vydal prohlášení, v němž oznamují, že budou hledat fanoušky, kteří ‘nerespektují’ žádost Lukaky, aby nezpívali kontroverzní chorál s jeho jménem.

“Manchester United má nulovou toleranci vůči útočnému zpívání a chování” uvedl klub ve svém prohlášení. “Klub a hráč jasně žádali o ukončení zpěvů. Klub spolupracuje s příslušnými orgány a skupinami fanoušků při pokusu o vymýcení jakéhokoliv urážlivého chování a pokud to bude pokračovat, podnikne další kroky k jednotlivcům.

“Klub jedná s policií a požádal o záznam CCTV Southamptonu a pokusí se identifikovat ty, kteří nerespektují hráče.”

Kick It Out zase a znovu reagovali na chorál po sobotním zápase: “Kick It Out si je vědom opakovaných racistických zpěvů od přívrženců Manchesteru United dnes 23. září. Znovu bychom chtěli zdůraznit svůj postoj, že takové chování nemá ve fotbale žádné místo.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..