Marcus Rashford: Útočník United sklízí uznání za jeho mimofotbalovou iniciativu

1
marcus rashford
Doba čtení: 2 minut(-y)

Na adresu hvězdy Manchesteru United Marcuse Rashforda se v uplynulých týdnech a zejména dnech valí jen samá chvála. A je také proč! Právě 22letý Angličan se zasloužil o to, že britská vláda rozhodla o šestitýdenním prodloužení poukázek na jídlo pro sociálně slabší rodiny a jejich děti.

Stalo se tak poté, co Rashford napsal otevřený dopis představitelům anglické vlády, ve kterém prosil, aby si rozmysleli své původní rozhodnutí o zrušení této iniciativy. Velké obrátky nabralo Rashfordovo volání o pomoc zejména na sociálních sítích, kde prosil každého kdo může, aby se jednoduchým sdílením jeho příspěvku rozšířil povědomí o tomto problému a necitlivém rozhodnutí anglické vlády.

Pozitivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Jedním z posledních, kdo vyjádřil obdiv nad iniciativou mladého útočníka, byl i jeho nynější kouč Ole Gunnar Solskjaer.

“Marcus změnil tohle léto životy mnoha dětí. Tohle bylo důležitější než jakýkoliv fotbalový zápas”, řekl Solksjaer v rozhovoru pro SkySports.

A kouč United nešetřil chválou: “Bylo skvělé Marcuse sledovat během odbdobí karantény. Není to jen o tom, že přiměl Borise Johnsona změnit svůj názor na celou věc, ale celá jeho snaha během uplynulých pár měsíců. Marcus je skvělým člověkem, který dokázal v této myšlence jak pomoci odrazit i svůj životní příběh. Využívá svého výsadního postavení v Manchesteru United, jednoho z největších týmů v zemi, aby vzbudil v lidech to dobré a pozitivně je ovlivnil.”

“Jsme na něj skutečně moc pyšní a i jeho rodina musí radostně sledovat čeho dosáhnul. Marcus je budoucím lídrem, budoucím kapitánem, možná Anglie, United, kdo ví?”

Manchester United tak má již před samotným znovuobnovením Premier League svoji velkou hvězdu na titulních stranách fotbalových deníků. Není to sice zatím díky fotbalovému úspěchu, ale Marcus Rashford tímto činem ukázal, že i přes všechnu slávu a peníze i nadále zůstal člověkem pokorným a skromným, kterému nejsou lhostejné osudy jiných. A takové gesto zaslouží velkou pochvalu.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..