Martial někdy vypadá, jako by za něj hrálo dvojče, říká legenda United Andy Cole

Na přelomu tisíciletí byl obrovskou hvězdou Premier League. Sázel jeden gól za druhým a vypracoval se až v třetího nejlepšího střelce v historii soutěže. S Manchesterem United získal v šesti letech pět ligových titulů. Andy Cole je jeden z nejpovolanějších k dialogu o útočnících Rudých ďáblů. "Tohle dítě může nastupovat, kde chce," praví například o Masonu Greenwoodovi.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Anglická fotbalová legenda Andy Cole se pro Goal.com vyjádřil k ofenzívě svého bývalého klubu, v jehož dresu na přelomu tisíciletí získal v bravurní éře Manchesteru United zlatý treble. Podle něj by měl Martial podávat vyrovnanější výkony, aby se klub nemusel ohlížet po útočných posilách.

“Jeden týden dokáže být naprosto fantastický a další si říkáte, co se mu stalo. Někdy to vypadá, jako by za něj hrálo dvojče,” říká 48letý bývalý anglický snajpr.

“Myslím, že je to hlavně o hlavě. Je ve velmi dobrém věku a je suprovým hráčem, ale sám ví, že to musí dokazovat víkend co víkend. V Manchesteru United neexistuje vypustit byť jediný zápas, protože se čeká dlouhá řada na vaše místo.”

Třetí nejlepší střelec v historii Premier League také přiznal, že celá ofenzivní řada United, tedy Martial, Rashford i Greenwood, si zaslouží pochvalu, neboť u ní v posledních měsících došlo k očividnému zlepšení kondice i dovedností obecně.

To ostatně oba Angličané prokázali v úterním utkání EFL Cupu, když se každý podílel gólem na výhře 3:0 nad Luton Townem. A Cole věří, že to je ten správný impulz, který je může na začátku sezony nakopnout.

“Mám je rád všechny, obzvláště se mi líbili na konci minulého ročníku. Střílení gólů, vytváření šancí pro druhé; jsou mladí a dynamičtí, myslím ale, že od nich nemůžeme čekat víc, dokud je někdo neposune na vyšší level,” tvrdí o útoku Rudých ďáblů.

Podle Colea by se měli United v poslední týdnu přestupového okna zaměřit hlavně na posílení středu obrany. A ačkoliv se klub již delší dobu snaží o přivedení ofenzívního Jadona Sancha, rodák z Nottinghamu tvrdí, že ‘jeho’ pozici může klidně zaujmout sám Mason Greenwood.

“Myslím, že tohle dítě může nastupovat kde chce. Je na něm, aby si ujasnili, kde je jeho pozice,” přidal Cole. “Může být napravo i nalevo. Pokud by chtěl jít na hrot, to už by bylo určitě těžší, kor když jste v klubu jako Manchester United.”

“Ale pouze on sám může nejlépe určit svou ideální pozici. Je-li vám osmnáct, asi těžko jen tak půjdete a řeknete: “Ne, já jsem střední útočník.” Mně se nejvíc líbí napravo, tak uvidíme jak to s ním bude dál,” uzavřel Andy Cole.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..