Záložník Manchesteru United Nemanja Matič vysvětlil své důvody, proč si odmítl připnout symbol červeného máku, který hráči Premier League každoročně oblékají na čest padlých vojáků. 

30 ti letý hráč se na sociálních médiích svěřil se svými zkušenostmi jako dítě, které prožil v rodném Srbsku.

Matič vysvětlil, že zatímco v minulosti květ máku oblékl, nyní změnil svůj názor.

„Plně si uvědomuji, proč lidé nosí vlčí máky, zcela respektuji právo všech a mám soucit s každým, kdo kvůli tomuto konfliktu přišle o své blízké. 

„Nicméně pro mě je to připomínka útoku, který se mě osobně dotkl jako mladého vystrašeného 12ti letého chlapce žíjícího ve Vrelu, když má země byla v roce 1999 zdevastována bombardováním. 

„Zatímco jsem dříve květ máku oblékl, nyní cítím, že to pro mě není správné nosit na svém dresu tento znak. 

„Nechci podkopávat mák jako symbol hrdosti v Británii ani nikoho urazit, nicméně jsme všichni produktem naší vlastní výchovy a toto je mé osobní rozhodnutí. 

„Doufám, že každý mým důvodům rozumí a nyní se mohu soustředit na to, abych pomohl svému týmu v blížících se zápasech.“

View this post on Instagram

I recognise fully why people wear poppies, I totally respect everyone’s right to do so and I have total sympathy for anyone who has lost loved ones due to conflict. However, for me it is only a reminder of an attack that I felt personally as a young, frightened 12-year old boy living in Vrelo, as my country was devastated by the bombing of Serbia in 1999. Whilst I have done so previously, on reflection I now don't feel it is right for me to wear the poppy on my shirt. I do not want to undermine the poppy as a symbol of pride within Britain or offend anyone, however, we are all a product of our own upbringing and this is a personal choice for the reasons outlined. I hope everyone understands my reasons now that I have explained them and I can concentrate on helping the team in the games that lie ahead.

A post shared by Nemanja Matic (@nemanjamatic) on

Matič není jediným hráčem, který se rozhodl si symbol nevzít. To stejné udělal i hráč Stoke City James McClean. A i přesto, že Irská republika zveřejnila prohlášení s důvody, proč se křídlo Hrnčířů k tomuto kroku rozhodlo, i nadále je středem kritiky fanoušků na Ostrovech.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..