Matteo Guendouzi nebude za incident s Maupayem čelit dodatečnému trestu

0
Doba čtení: < 1 minuta

Incident mezi Matteem Guendouzim a střelcem vítězného gólu Brightonu Nealem Maupayem zůstane bez trestu, tak rozhodla komise FA. Do potyčky se zmínění hráči dostali krátce po závěrečném hvizdu, po kterém se Guendouzi rozhodl vyřizovat účty a chytl útočníka domácích pod krkem.

Z vyjádření FA plyne, že incident unikl z dohledu hlavního rozhodčího a ani po následném přezkoumání celé situace systémem VAR nebyly podniknuty žádné další kroky, tudíž hráč nebude čelit případnému dodatečnému trestu.

Maupay se stal hrdinou utkání z pohledu domácích, kteří díky jeho gólu z páté nastavené minuty otočili zápas a výhrou 2-1 si zajistili důležité tři body v boji o záchranu a vůbec první výhru v kalendářním roce 2020.

Do hledáčku hráčů Arsenalu se Maupay dostal kvůli incidentu ze 36 minuty, při kterém fauloval brankáře Bernda Lena, který si po vzájemném vzdušném střetu vážně poranil koleno a podle posledních zpráv může být mimo hru až jeden rok.

Bezprostředně po zápase se Maupay nechal slyšet, že nebylo jeho záměrem zranit gólmana Arsenalu, ale zároveň si do svěřenců Mikela Artety rýpnul kvůli přílišnému “mluvení” během zápasu, zejména po prvním gólu Nicolase Pepeho.

Kouč Brightonu Graham Potter není dle svých slov překvapen rozhodnutím komise FA a vyzval svůj tým k tomu, aby se soustředil na nadcházející úterní duel proti Leicesteru.

“Rozhodnutí je  v rukou FA a Premier League. Podle mého názoru to byl emotivní moment. Když jeden tým prohraje brankou z poslední okamžiků zápasu, pokaždé musíte očekávat emoce. Nemyslím si, že to bylo něco příliš vážného. Je to jedna z těch věcí co se ve fotbale stávají. Jdeme dál a soustředíme se na Leicester,” uvedl v rozhovoru pro SkySports.