Doba čtení: < 1 minuta

Maurizio Sarri se chystá v lednovém přestupovém okně podepsat nové hráče, varoval ale, že utrácení peněz problém Modrých nevyřeší. 

Chelsea si udržela šňůru 18 zápasů bez ochutnání porážky, to ale změnil Tottenham. Od té doby tak prohráli 2 z posledních 3 zápasů Premier League, naposledy proti Wolves 2-1.

Chelsea v sobotu hostí Manchester City a v případě prohry jim bude na tým Pepa Guardioly chybět 13 bodů.

Na otázku, zda bude muset v lednu investovat pro to, aby dohnal Manchester City, Sarri řekl: “Není to vždy otázka tohoto. Musíme více pracovat a lepšit se. Musíme pochopit styl naší hry. 

“Musíme změnit mentalitu. Ne proto, že by ta stará nebylo dobrá, ale proto, že to prostě nesedí s naším novým stylem hry. Pak až možná přijde na řadu nový hráč. 

“Ale nemůžete si myslet, že nakoupíte 11 nových hráčů bez problémů. Problémy jsou vždy stejné. Vašim úkolem je změnit přístup a vytvořit nový hrací styl. 

“U nového hráče potřebujeme 95% potenciálu a těch zbylých pět dokážeme z hráče dostat.”

Sarriho fantstický start v Premier League je v ohrožení a to kvůli posledním výsledkům. Modří si místo v top 4 nyní drží jen díky gólovému rozdílu.

Italský kouč má s Guardiolou velmi dobrý vztah a odhalil, že předtím, než přijal post v Chelsea, jej Španěl varoval před náročností v první sezóně Premier League. “Řekl mi, že první sezóna je hodně náročná. Bylo pro něj nemožné zlepšit 20 hráčů. 

“Řekl mi, že ve své první kampani se soustředil na zlepšení pouze 14 nebo 15 hráčů, jinak se dostanete do potíží.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zapněte si upozornění na naše články, ať už Vám neunikne ani jeden 🔔

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..