Max Taylor

Max Taylor není většině lidí známý, ale po náročném roce, ve kterém bojoval jako 18ti letý s rakovinou, by si mohl ve čtvrtečním zápase Evropské ligy proti Astaně zahrát svůj seniorský debut. 

V klubu působí od 2014, nicméně loňský rok se pro něj stal osudovým. Tréninky a zápasy musely jít stranou a namísto toho se jeho životem stala nemocnice, operace a chemoterapie.

Taylor byl už v tak nízkém věku diagnostikován s rakovinou varlat.

„Vždycky jsem věřil, že neexistuje šance, že tohle nepřežiju. Samozřejmě mě ale potkaly pochyby a já si nebyl jistý, zda si někdy budu vůbec moci zase zahrát fotbal. 

„Proto chci všem poslat zprávu a říct jim, že všechno na světě je možné.“

V lednu 2018 podepsal rodák z Manchesteru svůj první profesionální kontrakt s United. O 10 měsíců později mu byla diagnostikována rakovina a hned 4. 10. mu bylo operačně vzato levé varle.

V listopadu 2018 začal intenzivní 9ti týdenní chemoterapii.

V březnu 2019 po 1,5 měsíční pauze v chemoterapii podstoupil 5,5 hodinovou operaci, během které mu odstranili 6 oteklých lymfatických uzlin.

V květnu tohoto roku se vrátil do tréninkového komplexu Aon a započal proces nabírání svalové hmoty a fitness, přičemž před 2 měsíci si poprvé zatrénoval venku se svými spoluhráči.

Od té doby si zahrál v několika zápas United do 23 let a nyní je v Kazachstánu, kde první tým čeká zápas Evropské ligy proti Astaně.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..