Doba čtení: 2 minut(-y)

Sportovní ředitel tureckého Fenerbahce Emre Belozoglu promluvil o záložníkovi Arsenalu Mesut Özilovi, o němž řekl, že je blízko k přestupu do klubu tak, jako nikdy předtím. 

Smlouva 32-letého německého záložníka s tureckými kořeny na Emirates stadionu vyprší na konci této sezóny. Özil je sice nejlépe vydělávajícím hráčem Kanonýrů, ale i tak se propadl v týmu Mikela Artety v pořadí. A to dokonce tak, že se nedostal ani na soupisku Premier League či Evropské ligy.

Özil je spojován s mnoha kluby, nejvíce se ale spekuluje o tom, že by jeho příští angažmá mohlo být v Turecku. Jeho zástupci totiž jednají s Fenerbahce, ve hře ale stále je i DC United.

O jeho potenciálním přestupu do tureckého klubu ale do médií promluvil ředitel Fenerbahce Emre, který řekl: “Mesut Özil je jedním z nejlepších hráčů na světě, na jeho pozici v posledních 20-ti letech.

“Pokud k tomuto přestupu dojde, budu to vnímat jako pozitivum pro naši komunitu a našeho prezidenta, ale nebude to lehké. Máme své plány. A Mesut je smluvně zavázán ve svém klubu. 

“Je to hvězda. Mluvíme tady o hráči, který se podílí na gólu v každém druhém zápase bez ohledu na to, pro který tým hraje. Budu velmi potěšen, pokud Fenerbahce takového hráče získá. 

“Měli jsme schůzku s ním i jeho agentem. Vše jde dopředu, ale pomalu. Mesut Özil je ale blízko k přestupu do Fenerbahce tak, jako nikdy předtím. 

“Až se Mesut na všem dohodne se svým klubem, postoupíme k vlastním vyjednáváním. Pokud se s nimi domluví tak, jak očekáváme, nebude to pro nás tak velká finanční zátěž vzhledem k letošním omezením.”

Na začátku tohoto týdne Özil uspořádal na svém Twitteru tzv. Q&A, kdy mu fanoušci posílali otázky a on na ně odpovídal. Jedna z nich byla, zda by si předtím, než ukončí hráčskou kariéru, rád zahrál v Turecku nebo USA. Na tu záložník odpověděl: “Pokud bych šel do Turecka, mohl by to být jen Fenerbahce.”

Zda se tohoto přestupu dočkáme ještě v lednu zatím není jasné a vše záleží na vyjednání podmínek mezi hráčem a Arsenalem.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..